Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2017

Perturbacje w słonecznym kotle czyli: co dalej z dobrą zmianą?

Przed nami czas zmian, przewartościowań, nasilenia wpływów Rosji, zachowawczej polityki Stanów Zjednoczonych, osłabienia i wyhamowania Jarosława Kaczyńskiego, wolty Beaty Szydło, oraz słabej opozycji, która – manifestowana głosami Schetyny czy Petru – nie będzie zdolna zaproponować niczego konstruktywnego.

Poniżej prezentujemy fragment publikacji zamieszczonej w styczniowym NŚ (01/2017).

Rok Słońca

Rok Słońca rozpocznie się dokładnie w momencie równonocy wiosennej 20 marca 2017 roku o godz. 11:30. To czas zwycięstw, bohaterów, samorealizacji, dochodzenia do prawdy, oświecenia, lecz także zaślepienia i niedostrzegania tego, co najważniejsze. Słońce w astrologii tradycyjnej uważane jest za gorące i suche, dlatego meteorologicznie zapowiada się okres obfitujący w susze, wysokie temperatury, skrajne zjawiska atmosferyczne, upały oraz silne mrozy. Naszej dziennej gwiazdy nie zalicza się do sygnifikatorów płodności, wręcz przeciwnie – uchodzi ona za jałową, zwłaszcza w odniesieniu do plonów rolnych.

W Roku Słońca mogą ujawnić się silne osobowości – przywódcy, którzy będą uzurpować sobie prawo do sprawowania władzy nad jednostkami oraz masami. Z drugiej jednak strony, także my sami zaczniemy swobodniej wyrażać siebie i zmierzać do realizacji swoich potencjałów, ambicji, aspiracji. Trudny moment w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy wyznaczy całkowite zaćmienie Słońca, do którego dojdzie 21 sierpnia 2017 r., w ostatnich stopniach Lwa, co odczują szczególnie nie tylko zodiakalne Lwy, lecz także Byki, Wodniki i Skorpiony. Zaćmienie to odciśnie piętno w horoskopie Lecha Wałęsy i Donalda Trumpa, jak również w kosmogramie Andrzeja Dudy, ustawiając się w kwadraturze do naszej dziennej gwiazdy.

Czy wywróci to polską i zagraniczną politykę do góry nogami? Raczej nie, ale może zapoczątkować proces degeneracji i destrukcji, który znajdzie wyraz w późniejszym czasie. Należy zatem uważać, czym zajmiemy się w sierpniu. Najlepiej byłoby nie rozpoczynać wtedy nowych przedsięwzięć, bo ich skutki mogą okazać się nie do opanowania. Trzeba bowiem pamiętać, że zaćmienia uaktywniają mroczne siły nieświadomości, które są w stanie przejąć kontrolę nad ludzkimi działaniami, zachowaniami i decyzjami.

Warto także odnotować specyficzne konfiguracje, jakie stworzy w tym roku Jowisz przemierzając dyplomatyczny znak Wagi. Na początku marca, a później również pod koniec września utworzy on opozycję z rewolucyjnym Uranem, domagając się zrewidowania obowiązujących wartości społecznych. Nasilą się tendencje uwolnienia się (Uran) spod wpływu Kościoła (Jowisz) i wszelkich struktur religijnych. Z kolei pod koniec marca i na początku sierpnia Jupiter znajdzie się w kwadraturze do Plutona, zapowiadającego potężne i głębokie zmiany. Będzie się to wiązać z nadużywaniem władzy opartym na przekonaniu o wyższości swoich racji. Pluton z Jowiszem ujawnią wtedy fanatyzm i arogancję, za które wysoką cenę zapłaci zarówno władza świecka, jak i kościelna.

PiS w odwrocie

Pomimo że PiS wydaje się być na najlepszej drodze do zlikwidowania konstytucyjnego trójpodziału władzy, gdyż prezes Kaczyński ma obecnie swojego prezydenta, premiera, a także marszałków Sejmu i Senatu oraz mnóstwo ludzi w rozlicznych instytucjach i spółkach państwowych, jednak horoskop na rok 2017 nie jest dla tej partii optymistyczny i nie zapowiada dalszej ekspansji...

Więcej w styczniowym numerze NŚ (01/2017) str. 77-79.

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.