Anihilacja i reaktywacja czyli...

czym zajmuje się, a czym zajmować powinna straż miejska

Zbyt szybko, jak się okazuje, powiadomiliśmy Czytelników w Cudach polskich (w numerze grudniowym, który trafi do sprzedaży dopiero 20 listopada), że tzw. radar wielofunkcyjny - triumfalnie zainstalowany przed kilkoma miesiącami u zbiegu ulic Sobieskiego i Witosa w Warszawie i pełniący rolę maszynki do robienia pieniędzy - po naszym tekście w numerze październikowym Między rozumnym rządzeniem, represją i deficytem duchowości (gdzie redaktor naczelny wyśmiał wspomnianą metodę zarabiania kasy przez straż miejską) - tajemniczo zniknął. Owszem, tak było w momencie podpisywania grudniowego wydania miesięcznika do druku. Natomiast obecnie radar pojawił się ponownie, i to w zduplikowanej postaci (urządzeń jest teraz kilka, co pozwala fotografować samochody poruszające się na skrzyżowaniu praktycznie we wszystkich kierunkach). Gratulacje dla przodowników pracy z warszawskiej straży miejskiej i nadzorującej z ramienia ratusza ich pracę Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Przy okazji przypominamy o prowadzonej w wielu miastach i gminach w Polsce akcji zbierania podpisów pod żądaniem likwidacji straży jako formacji kosztochłonnej, legitymującej się miernymi kwalifikacjami, jeśli chodzi o zatrudnionych w niej funkcjonariuszy i permanentnie zajmującej się nie tym, czym powinna (przykłady: Biały Bór, Pelplin, Kobylnica i Warszawa właśnie). Wprawdzie w Bydgoszczy wspomniana akcja ostatecznie nie wypaliła, gdyż pod żądaniem referendum w tej sprawie nie zdołano zgromadzić wystarczającej liczby podpisów, ale i tak zebrano ich 20 tysięcy, co stanowi dobry prognostyk na przyszłość.

Zachęcamy Czytelników do popierania podobnych inicjatyw na terenie swojego miejsca zamieszkania. Uważamy, że straż miejska i gminna jako instytucja de facto pozakonstytucyjna i źle wykonująca swoje obowiązki powinna definitywnie zniknąć ze struktury prawno-ustrojowej państwa, które nigdy nie miało wiele wspólnego z szeroko pojętą duchowością, coraz bardziej natomiast wzmaga swoje funkcje represyjne w stosunku do obywateli.

Redakcja

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.