Igor Witkowski (VIDEO)

"Z MROKU W NOWY RENESANS DUCHA" - od praktyk religijnych neolitu przez okultystyczne działania SS po plan przejścia z kultury stagnacji do nowej duchowości (21.02.2018, Warszawa)

Nasz Gość przybliży swoje najnowsze książki. Pierwsza z nich Megality – duchowość Natury i religia kosmosu. Instrukcje Przebudzenia. Tom 11. napisana wspólnie z Mariuszem Figurskim, prezentuje zupełnie nowe spojrzenie na kulturę okresu neolitu związaną z megalitami. Domniemanie, że była to duchowość Natury oraz ścisłego powiązania człowieka z Kosmosem okazuje się wielkim uproszczeniem. Ostateczny obraz, jaki wyłonił się z analizowanych materiałów, ukazuje wręcz mroczny światopogląd, oparty na magicznym myśleniu, w którym rytuały były orgiami krwi, realizowanymi na skalę masową. Autorzy zebrali także wiele nieznanych dotychczas informacji o samych megalitach, zadziwiających i ukazujących nieznane korzenie naszej cywilizacji. To książka pionierska także w odniesieniu do badań megalitów polskich.

Okultystycznej odsłonie działań i dalekosiężnych planów SS poświęca Igor Witkowski książkę WEWELSBURG – nazistowski okultyzm i nowa religia. W tak wykreowanym świecie Święty Graal i Włócznia Przeznaczenia miały odgrywać rolę relikwi, osi nowej duchowości, a Zamek Wewelsburg – przejąć funkcję Watykanu.

Pozycję Nowa kultura. Instrukcje przebudzenia. Tom 12. Igor Witkowski uważa za najważniejszą część serii, nawiązującą do tomu 1. O ile tamten pokazywał ograniczenia dotychczasowego świata, umierającego, rozpadającego się, ujawniającego jałowość, pustkę, kulturę stagnacji, to ta pozycja ukazuje strategię przewartościowań. Opisuje konkretne, nowe i konstruktywne recepty do wprowadzenia na poziomie cywilizacji, a także w ramach rozwoju osobistego. Jednym słowem autor kreśli szansę na Nowy Renesans, przełom w rozwoju wewnętrznym, który ma nas doprowadzić do nowej duchowości.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

 

 

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.