Nieznany Świat 4/2019 (340)


W NUMERZE 4/2019

BEZ ZNIECZULENIA
Nagłośniony przez brazylijskie, a w ślad za nimi również zagraniczne media skandal związany z wysunięciem pod adresem João Teixeira de Faria, nazywanego Janem od Boga, zarzutów o molestowanie seksualne pacjentek tego słynnego uzdrowiciela, skłania do przyjrzenia się całej sprawie, a przy okazji sformułowania kilku uwag o ogólniejszym charakterze - pisze Redaktor Naczelny.

Dostępne również wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

ZAGADKA SZMARAGDOWEJ TABLICY
Zawierała kwintesencję wiedzy legendarnego mędrca starożytności - Hermesa Trismegistosa, która dała początek naukom tajemnym, w tym alchemii. Jej adepci poszukiwali legendarnego Kamienia Filozoficznego, dającego nie tylko moc przemiany metali nieszlachetnych w złoto, ale także władzę Naturą. Tajemnica Kamienia, zgodnie z wierzeniami, miała być zapisana na Szmaragdowej Tablicy.

 * * * * *

Kronika Akaszy
• Synestezja: jak smakują... imiona? • Powstanie superzderzacz cząstek • Bawełna na Księżycu • Komórki na wyginięciu • Rosjanie zaobserwowali eksplozje światła • Powstrzymać śmierć owadów.

 * * * * *

SZUKAM CIĘ TAJEMNICO
O przenikaniu się metafizyki z materią, ulotnej poezji z twardą prozą życia oraz kondycji społeczeństwa i ludzkich postawach z Marią Bigoszewską - tarocistką, doradcą życiowym, autorką m.in. Bezpiecznego Tarota i wielokrotnie nagradzaną poetką rozmawia dr Małgorzata Stępień.

* * * * *

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

POD UROKIEM KWITNĄCEJ WIŚNI
Wiśnia zaznaczyła swą obecność w symbolice, folklorze, wierzeniach, obrzędach i zwyczajach różnych narodów. Przodkowie Słowian, Skandynawów, Japończyków czy Koreańczyków uważali wiśnię za drzewo święte. Była poświęcona Swarogowi - słowiańskiemu bogowi nieba, słońca i ognia. Z kolei w dawnej Polsce dzień narodzenia NMP (2 lipca) nazywano świętej Matki Bożej Wiśniowej. 

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego
- czyli stała rubryka, w której drukujemy relacje Czytelników o ich zetknięciach z Nieznanym. W tym numerze: • Podwórko, • Dwie szuflady, • Zemsta faraona.

* * * * *-

Teoria wodnej małpy
Zgodnie z nią w trakcie ewolucji człowieka był okres, gdy nasi praprzodkowie, mieszkający wzdłuż wybrzeża, żyli w płytkich wodach. Przez wielu naukowców koncepcja ta jest wyśmiewana, są jednak przyrodnicy, którzy uważają, że to możliwe. Wśród nich jest m.in. Sir David Attenborough.

 * * * * *

MOJE WULKANY
Nasz australijski współpracownik Janusz Rygielski - podróżnik, publicysta i pisarz wybrał się na wędrówkę przez kilka wulkanów Nowej Zelandii i Oceanii, która obfitowała w niebezpieczne przygody oraz zaskakujące obserwacje. Jedną z nich było to, że popiół wulkaniczny jest czysty, tzn. nie brudzi.

* * * * *

WSZECHŚWIAT FRAKTALNY
Fraktalna kosmologia to nowa dziedzina, którą zainicjowały prace włoskiego astronoma Luciano Pietronero. Badał on rozkład galaktyk i na tej podstawie wysnuł przypuszczenie, że Kosmos pod wieloma względami ma dużo wspólnego z fraktalami. Czym one są? Jeśli nie jest się matematykiem, fraktale najlepiej zrozumieć np. poprzez ich samopodobieństwo niezależnie od skali. Gdy weźmiemy fragment i powiększymy go, w mniejszym lub większym stopniu będzie on przypominał cały obiekt.

* * * * *

Uzależnienia, zniewolenia, nawiedzenia: w kręgu terapii Heleny Mielczarek
Uzdrowicielka duchowa z Dolnego Śląska z pasją i uporem szuka podłoża problemów zdrowotnych na poziomie niefizycznym. Nie wszyscy jesteśmy świadomi zagrożeń ze strony świata niewidzialnych energii, a medycyna, zarówno akademicka jak i alternatywna, nie jest w stanie odkryć duchowych przyczyn chorób. 

* * * * *

JAK SOBIE RADZIĆ W SMOGU PÓL TORSYJNYCH I NIE CHOROWAĆ
- ważne rady i wskazówki dr Diany Wojtkowiak, która od lat analizuje problem pól torsyjnych i ich wpływu na ludzkie zdrowie. O telefonach komórkowych, liniach wysokiego napięcia i niepokojących efektach oferowania wody mineralnej w plastikowych butelkach. Także o tym, jak jesteśmy na co dzień oszukiwani i manipulowani przez Big Pharmę oraz producentów rozmaitych urządzeń.

 * * * * *

Zagadki tkanki tłuszczowej
U człowieka występują dwa rodzaje tkanki tłuszczowej: biała oraz brunatna. Ta druga występuje u osób dorosłych, głównie u kobiet. Tworzy się między łopatkami, w okolicy nerek i serca. Jest niezwykle unerwiona i unaczyniona, zaś uczeni od lat zastanawiają się, jakie funkcje pełni.

 * * * * *

Feromony: chemia pożądania i strachu
W filmie Pachnidło pewien mężczyzna wyprodukował perfumy wyzwalające w ludziach pożądanie graniczące z ekstazą. Kilka lat po premierze kinowej okazało się, że perfumy zawierające feromony nie są tylko ekranową fikcją. Silnie działają na naszą podświadomość i mogą wywoływać m.in. zaufanie, pożądanie, agresję oraz lęk.

 * * * * *

Kiedy smok połyka światło
Zaćmienia mają moc transformacji. Zapowiadają zdarzenia nieuchronne i nieodwołalne. Kształtują dynamikę życia społeczno-politycznego, zwiastując nowe trendy, a niekiedy zmianę władzy. W życiu pojedynczych ludzi wskazują na choroby lub podejmowanie niefortunnych decyzji.

 * * * * *

PONADTO:

UCZYMY SIĘ ŻYĆ WIECZNIE
WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Studium z natury
KONTAKT (NIE)TELEPATYCZNY - czyli listy do Redakcji
KONWENCJA MENTALNA: Wizyta

LEKTURY NŚ: Nikola Tesla - władca piorunów, Lęk - jak ostatecznie uwolnić się od niego, Wszechświat cię wspiera, Oczyszczanie energetyczne, Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania 
RAPORT Z BEZDROŻY:
FILMOTEKA NŚ:
 W głowie się nie mieści
KRYSTYNA ALAGOR-
 Zaprogramowani
HOROSKOP NA KWIECIEŃ!

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.