III Festiwal Kazimierskie Inspiracje

Pod patronatem medialnym Nieznanego Świata.

Festiwal Kazimierskie Inspiracje (Kazimierz Dolny - Puławy - Lublin)
9 sierpnia - 05 września 2010 r.

Program:

9-10 sierpnia, Kazimierz Dolny
Trening Mistrza Gongu I - Sławomir Sówka.

11-14 sierpnia, Kazimierz Dolny
Trening Mistrza Gongu - Don Conreaux. Don Conreaux jest światowej sławy wirtuozem gongu, reżyserem i nauczycielem Kundalini Jogi. Z 40-letnim doświadczeniem i olbrzymią dozą humoru. Don inicjuje innych w misterium gry na gongu, jego przekaz subtelnie i silnie katalizuje rozwój grających, wzmacnia ich intuicję i połączenie z Wyższą Inteligencją Gongu.

11 sierpnia godz. 19:30, Puławy
„Pieśń nad pieśniami: Moskwa 52" Andre Ochodlo & Gerald Preinfalk z zespołami (A, D, PL).

13 sierpnia godz. 20:30, Kazimierz Dolny
Uroczyste Otwarcie III Festiwalu Kazimierskie Inspiracje 2010 na Dużym Rynku w Kazimierzu: „Pieśń nad pieśniami: Moskwa 52" Andre Ochodlo & Gerald Preinfalk z zespołami (A, D, PL).

14-15 sierpnia, Puławy
Highlight Festiwalu: „Rhythm for Life" - Międzynarodowe Warsztaty Taketiny® z Cornelią i Reinhardem Flatischler (A), twórcą metody Taketina® jest systemem ćwiczeń rytmicznych - prostych ruchów tanecznych, klaskania i gry na instrumentach - za pomocą których każdy, również muzyczny laik ma dostęp do swoich rytmicznych zdolności i prasiły rytmu. Nasze ciało staje się w tym procesie wielorytmicznym i wielogłosowym instrumentem muzycznym. W efekcie rodzi się całościowe, głęboko fizycznie zakorzenione poczucie rytmu. Dla zaawansowanych polirytmiczna wielowarstwowość Taketiny® oferuje złożone wyzwanie poprzez jednoczesność kroków, klaskania i głosu.

14 sierpnia, godz. 16:00, Kazimierz Dolny

  • godz. 16:00 - Spotkanie z czytelnikami - dr med. Piotr Pałagin prezentuje swoją nową książkę „Gdzie mieszka seks?"
  • godz. 20:30 - Koncert - Don Conreaux (USA) - voc, flety, gongi & Gabriella Kapfer (GB) - voc, wiolonczela.

15 sierpnia, godz.10:00-17:00, Puławy
Tańce Sufickie - dr med. Piotr Pałagin (Rosja). Tańce sufickie to intensywna praktyka służąca uwolnieniu tego, co napięte, niejasne i stworzeniu obszernej wewnętrznej przestrzeni, w której jest miejsce na spokój i samoakceptację. Dynamiczny taniec przy specyficznej muzyce, między innymi sufickiej, przeplatany jest relaksacją i pogadankami na temat „prawdziwego Ja".

16-28 sierpnia, Lublin
„Grajmy z Witkacym" - Warsztaty Teatralne z Krzysztofem Miklaszewskim dla młodzieży do 100 lat. Wstęp nieodpłatny.

21 sierpnia, godz. 21:00, Kazimierz Dolny
Gong Pudża - Sławomir Sówka

22 sierpnia, godz. 12:00, Kazimierz Dolny

Finisaż, wystawa ikon Anny Betlej.

28 sierpnia, Kazimierz Dolny

  • godz. 18:00 - „Grajmy z Witkacym" - spektakl w reż. Krzysztofa Miklaszewskiego w wykonaniu Studio Teatr Test.
  • godz. 20:00 - Uroczyste zakończenie Festiwalu: multimedialne, prapremierowe widowisko „Witkacy: jest 20 do Xtej". To barwna i brawurowa autorska kompilacja dokumentów i powieści twórcy Czystej Formy wg scenariusza i w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, wersja plenerowa w wykonaniu Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku na Dużym Rynku Kazimierza Dolnego.

29 sierpnia, Kazimierz Dolny

  • godz. 10:30-13:30 - Nordic Walking z Henrykiem Motyką.
  • godz. 14:00-16:30 - „Moje podróże po Indiach" - cykl autorski Dariusza Rusina, prezentacja, degustacja potraw indyjskich, koncert.

4-5 września, Kazimierz Dolny
Zdrowotny Oigong - dr med. Paweł Półrola.

„Kąpiele w dźwiękach gongów", Kazimierz Dolny

  • Don Conreaux - 10 i 12 sierpnia o godz. 20:00,
  • Sławomir Sówka & Izabela Wołowiec - 20 i 27 sierpnia o godz 18:00 i 20:00 i 4 września o godz 20:00

Jako organizmy podlegamy prawom i rytmom życia. Znamy je w każdym oddechu. „Kąpiele w dźwiękach gongów" podają „takt" na każdym etapie życia i pomagają odzyskać naturalne rytmy ciała. Regularne „kąpiele w dźwiękach gongu" umożliwiają dostęp do głębokich warstw osobowości i przerywają mechanizmy psychosomatyczne kontrolujące ciało.

Więcej informacji i zapisy:
UNIVERSAL ARTS
tel.: 509 477 355, 668 436 881
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mars-wenus.pl
lub w biurze Festiwalu:
ul. Nadwiślańska 9
Kazimierz Dolny

Image

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.