Na pograniczu nauki

Pod patronatem medialnym Nieznanego Świata.

Relacja z I Konferencji Centrum Rozwoju Heurystyki (CRH) – „Wprowadzenie do badań nad pograniczem nauki”, która odbyła się w Swarzędzu dnia 8.10.2011.

Zważywszy na fakt, że CRH powstało w marcu tego roku, zorganizowanie pierwszej konferencji już w października należy uznać za duży sukces. Organizatorzy z wielkim zapałem zabrali się do pracy, co zarówno uczestnicy, jak i prelegenci mogli docenić 8 października w swarzędzkim Ośrodku Kultury.

Image
Miejsce naszego spotkania w Swarzędzu

Konferencja została otwarta przez twórców CRH – Łukasza Sołtysiaka i Pawła Zippla, którzy krótko opowiedzieli o założeniach i celach tej inicjatywy. Ma ona skupiać ludzi poszukujących prawdy w różnych obszarach, ludzi dociekliwych, niezadowolonych z prawd „objawionych” przez naukę i religię, szukających na własną rękę odpowiedzi na najistotniejsze pytania. Nauka omija wiele obszarów, nie chce o nich nawet słyszeć, religia robiła to zawsze i tu obie mają wiele wspólnego. Jednak ignorowanie i chowanie głowy w piasek jest skuteczne tylko na krótką metę. CRH chce stworzyć przestrzeń właśnie dla tego rodzaju wiedzy, nieznanej przez ogół społeczeństwa, niechcianej przez „przemysł naukowy”. Może ona zmienić życie ludzi na lepsze, otwiera nowe drogi postrzegania i radzenia sobie z otaczającą rzeczywistością, którą zwykły człowiek jest coraz bardziej przytłoczony.

Zapewne z tego powodu dopisała publiczność i sala swarzędzkiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi, a uczestnicy okazali się bardzo zaawansowani w poszukiwaniu własnej ścieżki.

Image
Nasz współpracownik Janina Sodolska-Urbańska

Jako pierwsza wystąpiła Janina Sodolska-Urbańska z wykładem „Psychologia Energetyczna – Wprowadzenie do zagadnienia”. Prelegentka omówiła historię powstania tej młodej dziedziny psychologii, prawie nieznanej w Polsce. Jest to dział dynamicznie się rozwijający w USA i na Zachodzie Europy, w obrębie którego powstało wiele niezwykle skutecznych metod radzenia sobie ze stresem, traumą i bólem. W porównaniu z tradycyjnymi metodami psychoterapii, posiadają one niezwykłą siłę i skuteczność działania. Wykład połączony został z demonstracją i nauką jednej z metod, tak aby osoby znajdujące się na sali mogły w przyszłości same poradzić sobie ze stresem, bólem i wyczerpaniem organizmu.

Następnie wystąpił doktor Eustachiusz Gadula, lekarz z bogatym doświadczeniem w obrębie medycyny akademickiej i naturalnej. Jego wykład „Wielopoziomowa i wieloetapowa integracja przyszłością medycyny” okazał się niezwykle interesujący dla zebranych. Doktor Gadula uświadomił wszystkim jak niebezpieczne są niektóre zabiegi wykonywane rutynowo przez „przemysł medyczny”, nastawiony wyłącznie na zysk, nie liczący się ze zdrowiem jednostki.

Doktor Gadula jako lekarz i człowiek, który niejednokrotnie był pacjentem, w niezwykle interesujący sposób opisał brak poszanowania ludzkiego dobra przez kolegów po fachu. Zgromadzeni słuchacze podzielili poglądy pana Eustachiusza dziękując mu słowami uznania i brawami.

Image
Rozmowy w przerwie z dr. Kulczykiem

 

Po krótkiej przerwie wystąpił dr Wojciech K. Kulczyk z wykładem „W kierunku wyższej świadomości”. Omówił wagę i znaczenie poziomu świadomości w życiu społecznym ilustrując przykładami kultur starożytnego Sumeru i Egiptu. Nasza cywilizacja wypadła na tym tle dość marnie. Daleko nam do systemów społecznych rozwiniętych kilka tysięcy lat temu. Stwierdził, że w owych czasach nie było przesłanek do powstania tak wysoko rozwiniętych kultur, zatem najprawdopodobniej pojawiły się one pod wpływem innej inteligencji niż ludzka. Dr Kulczyk omówił przykłady takiej interwencji w czasach nam współczesnych, a do najważniejszych zaliczył objawienia w Fatimie. Wystąpienie zbiegło się z promocją jego książki „Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?”, którą wydało wydawnictwo PETRUS, także obecne na konferencji. Wystąpienie dr. Kulczyka wzbudziło wiele pytań ze strony uczestników, w efekcie czego rozgorzała ciekawa dyskusja.

Po przerwie obiadowej wystąpił dr wet. Bogumił Wojnowski, który zaprezentował zebranym istotę działania aparatu Quantec. Omówił przykłady różnych chorób, które udało mu się za pomocą wspominanego urządzenia zdiagnozować i dzięki temu zastosować odpowiednie remedia.

Ostatnią prelegentka była dr Danuta Adamska-Rutkowska, która zaprezentowała temat „Zjawisko OBE i fenomeny z nim związane”. Omówiła zagadnienie doświadczeń pozacielesnych z naukowego punktu widzenia, przedstawiła także wyniki badań w tym obszarze.

Image
Nasi prelegenci

 

Poruszony temat był bardzo obszerny, przedstawiony został zatem w dużym skrócie. Zasygnalizowane zostały problemy jakie wiążą się z tym zjawiskiem w kontekście aktualnych paradygmatów naukowych i prowadzeniem przyszłych badań w tym obszarze. Rozszerzony tekst referatu, podzielony na trzy części tematyczne, zaprezentowany zostanie na stronie CRH w dziale: Badania nad świadomością.

Organizatorzy oraz prelegenci pragną podziękować wszystkim uczestnikom spotkania za poświęcenie swego czasu na wysłuchanie wystąpień i udział w dyskusjach oraz za sam pobyt na I Konferencji Centrum Rozwoju Heurystyki.

W szczególności dziękujemy:

  • Ośrodkowi Kultury w Swarzędzu
  • Wydawnictwu PETRUS z Krakowa
  • Wydawnictwu RIVAIL za pomoc w organizacji
  • Miesięcznikowi NIEZNANY ŚWIAT za patronat medialny
Image
I Konferencja CRH
Image
Sala była prawie pełna
Image
Wystąpienie dr. Eustachiusza GaduliImage
Pytania, pytania, pytania... i zainteresowanie CRH

 

Image
Pytania od publiczności wykazały potrzebę istnienia CRH
Image
Na spotkaniu można było nabyć książki wydawnictwa PETRUS, w tym najnowszą publikację dr. Wojciecha Kulczyka

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.