Koncert Mirabai Ceiba

Jedyny w swoim rodzaju koncert pod patronatem medialnym "Nieznanego Świata"

Starożytne mantry, Rumi i Kahil Gibran!

Europejska trasa koncertowa Mirabai Ceiba rozpoczyna się w Polsce! 25 kwietnia 2013 roku usłyszymy starożytne mantry w języku Gurmukhi, pieśni inspirowane poezją Rumiego i Kahil Gibrana oraz kompozycje World Music. To będzie niezaprzeczalnie międzykulturowe doświadczenie na wielu poziomach.

"Koncerty Mirabai Ceiba to szczodry dar od Wszechświata". Alan Di Perna (Yoga Journal, Rolling Stone)
"Ich muzyka pochodzi z czystej przestrzeni miłości. Jest łagodna, pełna spokoju i bardzo kontemplacyjna". Deva Premal

Korzenie

Na scenie widzimy dwie główne postaci: Angelikę Baumbach – której eteryczny śpiew, wspierany dźwiękami harfy, fortepianu oraz harmonii miesza się z mocnym głosem i gitarą Markusa Siebera. Synergia vocalu tych dwojga odbiera dech w piersiach. Myślę, że nie tylko dlatego, że świetnie śpiewają, ale również dlatego, że są parą. Markus pochodzi z Niemiec. Angelika urodziła się w Arizonie, jej matka jest Meksykanką, a ojciec Niemcem. Pewnego dnia poznali się w Szkocji – to była miłość od pierwszego wejrzenia i to się czuje. Z tego punktu widzenia ich relacja staje się wehikułem ich osobistego stylu i przepięknej, duchowej muzyki.

Nazwa zespołu również wynika z mieszanki kultur. W tym wypadku Indii i Ameryki Łacińskiej. Mirabai był mędrcem, który śpiewał święte pieśni w 14 wieku. Jego imię reprezentuje eksplorację, oddanie oraz inspirację we wszelkich aspektach boskości. Natomiast Ceiba to święte drzewo Ameryki Łacińskiej, które nigdy nie jest ścinanie i jest bardzo wysokie. "Chcielibyśmy, aby nasza muzyka była jak drzewo Ceiba: mocno ukorzenione w Matce Ziemi oraz sięgające swoimi gałęziami daleko w kierunku Ojca Nieba". Honorując swoje latynoskie pochodzenie, Angelika śpiewa również w języku hiszpańskim.

Nils Petter Molvaer na "Between The Shores Of Our Souls"

Ostatnia płyta Mirabai Ceiba zatacza jeszcze szersze artystyczne i kulturowe kręgi. Na "Shores Of Our Souls", prezentującej poezję Rumiego i Kahil Gibrana, słyszymy światowej sławy muzyków. Listę otwiera Nils Petter Molvaer, norweski muzyk jazzowy. Dźwięk jego trąbki sączy się na tutaj jak dym z kadzidła. Są też wiolonczeliści Noah Hoffeld i Yoed Nir, jak również Megan Gould i Karen Waltuch (altówki) oraz Benjamin Wittman (perkusja).

Koncerty

Każdy jest unikalnym doświadczeniem. Tutaj nie tylko słucha się muzyki, ale również staje się jej częścią. "Niektórzy trochę boją się śpiewać razem z nami po raz pierwszy, ale jeśli z uważnością otworzymy ich na taką możliwość – obawy mijają. Może nigdy wcześniej nie śpiewali żadnej mantry, nie wiedzą, co oznaczają poszczególne słowa, ale to nie jest ważne – kiedy zaczną śpiewać – są po prostu szczęśliwi" – mówi Markus. "Dla niektórych to bardzo inspirujące, że jesteśmy parą – dodaje Angelika – myślę, że to właśnie dlatego mamy wyjątkowe połączenie z widownią".

Mirabai Ceiba nigdy niczego nie oczekują, mają świadomość, że wchodząc na scenę, kreują unikalny klimat i za każdym razem tworzą coś całkiem nowego i pięknego. Tu raczej nie ma podziału na artystów i publiczność, wszyscy są tym samym. To sprzyja atmosferze, w której każdy z nas dość szybko odnajduje swoją własną, wewnętrzną przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie i bez obawy może przywołać dawne wspomnienia, dotknąć emocji, których nie dotykał od bardzo, bardzo dawna.

"To, co nas inspiruje – mówią Angelika i Markus – to wyrażanie siebie poprzez nasze serca i połączenie z bezwarunkową miłością. W ten sposób otwieramy przestrzeń, w której jesteśmy w stanie spotkać się z innymi dzięki muzyce i wspólnemu śpiewaniu, tym samym zamanifestować nasze intencje zdrowia, miłości i pokoju".

Koncert warszawski jest częścią europejskiej trasy koncertowej zespołu. 25 kwietnia Mirabai Ceiba zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty "Between The Shores Of Our Souls" oraz poprzednich: "Awakened Earth", "A Hundred Blessings", "Ocean" i "Flores". Angelikę i Markusa wspierać będą pianista i tablista.

Zobacz www.mirabaiceiba.com
Muzyka: www.pranaworld.pl

25 kwietnia 2013, Warszawa, Teatr Palladium, ul. Złota 9

Bilety w cenie 80 – 115 zł można kupić na www.eventim.pl, w sieci sklepów EMPiK na terenie całej Polski, Eventim ZASP – Warszawa, Al. Jerozolimskie 25 oraz w kasach Palladium (tel. 22 827-70-49 w godz. 12.00 – 19.00).

Więcej informacji na temat koncertu oraz wszystkich punktów sprzedaży biletów w Polsce: www.pranaworld.pl

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 512 431-781

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.