Kolagenowa doskonałość spod znaku 3-HELISA

„Preparaty kolagenowe” to nazwa, pod którą może mieścić się wiele. Zrozumienie istoty funkcjonowania naszej skóry w jakiś sposób ułatwia podział tego szeroko rozumianego pojęcia.
Obecnie firmy w tzw. preparatach kolagenowych stosują kolagen pod różnymi postaciami, a forma oferowanego w nich białka wynika z pierwotnego założenia producenta tj. funkcji jaką ma pełnić dany kosmetyk, ale również funduszy przeznaczonych na produkcję danego preparatu, a tym samym na zaawansowanie zastosowanej technolologii produkcji. Nowoczesne metody biotechnologiczne dają wiele możliwości dzisiejszym producentom kosmetyków, ale niestety są to technologie drogie, niedostępne dla każdego, i na pewno nie przeznaczone dla produkcji masowej.

Jak pozyskuje się kolagen?

ImageKolagen najczęściej stosowany w kosmetykach może być pochodzenia bydlęcego lub można otrzymać go również ze skór ryb. Od czasu odkrycia BSE czyli gąbczastej encefalopatii bydła popularnie nazywanej „chorobą szalonych krów”, producenci surowców kosmetycznych zaczęli kłaść duży nacisk na zastąpienie tego pierwszego kolagenem pochodzenia rybiego, formą jak się wydaje bezpieczniejszą, ale na pewno mniej kontrowersyjną.

Kolagen w kosmetykach może być stosowany w postaci hydrolizatu białkowego – powstającego na skutek hydrolizy czyli pocięcia ogromnych molekuł białka na mniejsze cząstki lub w formie nienaruszonej w postaci kolagenu natywnego powstającego w wyniku hydratacji – tak jak to ma miejsce w przypadku preparatów firmy 3–Helisa.

Zatrzymać wodę w naskórku

ImageWolne aminokwasy działają nawilżająco i zwiększają nawilżające działanie innych składników. Wadą większości związków należących do aminokwasów jest ich słaba przenikalność przez naskórek. Aminokwasy wykazują minimalną zdolność do wnikania w głębsze warstwy naskórka, stąd ich zastosowanie w kosmetyce zwiększyło się dopiero po wprowadzeniu formuły liposomowej, ale nie każdy producent takową stosuje. Pewnym rozwiązaniem jest stosowanie także lipidowych pochodnych aminokwasów, które zdecydowanie skuteczniej pokonują barierę naskórkową.

Uwodniony Bioaktywny Kolagen Morski HBC, którego jedynym i wyłącznym producentem jest firma 3-Helisa pozyskiwany jest opatentowaną metodą hydratacji, dzięki której zachowuje on unikalną potrójną helisę (nienaruszoną formę w jakiej kolagen występuje w naturze) i rewelacyjne właściwości - przyspiesza odnowę komórkową skóry, regeneruje ją i nawilża. Wyraźnie spowalnia proces starzenia, redukuje zmarszczki, poprawia jędrność skóry dzięki czemu skóra pozostaje dłużej młoda i olśniewająca. To doskonały hydrofilowy środek filmotwórczy, który po nałożeniu na skórę tworzy wilgotny kompres, mający zdolność wchłaniania i zatrzymywania wody.

Kolagen kolagenowi nierówny

ImageZ całą pewnością preparaty kolagenowe różnią się między sobą i to nie tylko formą zastosowanego kolagenu, ale również jego jakością, czystością i procentową zawartością w kosmetyku. Przy wyborze preparatu kolagenowego, ale i każdego dobrego kosmetyku, warto zwracać uwagę na kilka szczegółów. Oprócz wspomnianej jakości bardzo ważne jest zestawienie składników aktywnych. Kolagen jest bardzo chimeryczną substancją i cała sztuka polega na tym, aby wykluczyć możliwość jego interakcji z pozostałymi składnikami receptury.
Dobry kosmetyk musi pielęgnować skórę kompleksowo, więc warto, aby w tym „towarzystwie” znalazły się witaminy, wysokiej jakości oleje, ekstrakty roślinne, itp. najlepiej w formie mikrokapsułkowanej, gdyż ta gwarantuje ich wysoką jakość.
ImageNano-kapsułki stosowane przez firmę 3-Helisa utrzymują wysoką koncentrację i świeżość składników aktywnych do momentu aplikacji kosmetyku na skórę przez konsumenta, a jednocześnie wykluczają możliwość wspomnianych interakcji z kolagenem.
Firma może pochwalić się tym, iż jest jedyną w Polsce a jedną z trzech firm na świecie, która zastosowała w swojej recepturze ekstrakt z korzenia lukrecji zamknięty w nanokapsułkach.

Firma 3-Helisa stawia na jakość i ekskluzywność, dlatego surowce które stosuje w swoich laboratoriach, niełatwo znaleźć w innych kosmetykach, nawet w tych wiodących marek przemysłu kosmetycznego. Przeciętnemu konsumentowi na pierwszy „rzut oka” trudno jest ocenić jakość zastosowanych surowców i o tym niestety często możemy się dopiero przekonać po kilku dniach stosowania kosmetyku.

Bezpieczeństwo

To na co warto zwracać uwagę, to to czy na opakowaniu widnieje informacja o niestosowaniu sztucznych barwników i kompozycji zapachowych, które są w wielu przypadkach powodem alergii.

Co do deklaracji o niestosowaniu konserwantów, zwłaszcza w przypadku produktów kolagenowych, gdzie kolagen jest bazą, a nie jednym z wielu składników końcowego preparat, to można unikać konserwantów tych kontrowersyjnych np. parabenów, ale całkowita rezygnacja ze środków konserwujących jest ryzykowna. Kolagen to białko, które jak każde białko jest dobrą pożywką dla drobnoustrojów. Pamiętajmy, że wtórne zanieczyszczenie produktu może być dużo groźniejsze niż minimalna zawartość wysokiej jakości konserwantu nowej generacji. Dla bezpieczeństwa klientów naukowcy firmy 3-Helisa opracowali unikalną metodę zabezpieczenia kolagenu przed takimi zagrożeniami z jednoczesnym zachowaniem pierwotnej budowy tego białka.

Marka 3-Helisa to synonim doskonałej jakości

ImageLaboratorium biotechnologiczne 3-Helisa istnieje od 2003 roku. Jest firmą młodą, pełną pasji dla badań kosmetologicznych. Każdy powstający produkt w firmie jest dziełem sztuki wynikającej z niezwykłej troski o piękny i naturalny wygląd skóry.

Poprzez innowacyjną technologię powstają doskonałe preparaty, które jak wszystko co perfekcyjne nie są powszechnie dostępne. Dotyczy to szczególnie linii DESIRABLE, która stworzona została z najlepszych dostępnych surowców na rynku, które w połączeniu z naszym unikalnym kolagenem daje niespotykane dotąd efekty w walce ze starzeniem się skóry.

Producent: 3-Helisa Sp. z o.o.

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.