Niezwykła metoda integracji organizmu

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa jest metodą terapeutyczną o złożonej formie działania. Zalicza się do medycyny interwencyjnej, gdyż pomaga w bardzo trudnych przypadkach. Stymuluje mechanizmy samoregulacji i samoleczenia organizmu. To także drenaż limfatyczny. Skutecznie uwalnia nagromadzone w tkance łącznej emocję. Tkanka ta bowiem w głównej mierze ma zdolność przechowywania traumatycznych przeżyć, a szlaki biochemiczne zjawisk, o których mówimy, są naukowo udowodnione.
Dlatego terapia ta skupia się na tkance łącznej, ale jako na wskroś holistyczna, zajmuje się w tym aspekcie zarówno ciałem fizycznym, jak też umysłem i duszą.

Znajomość anatomii i fizjologii ze strony osoby pracującej tą metodą jest konieczna i warunkuje skuteczne dotarcie do najgłębszych struktur, pozwala rozluźnić napięcia i poprawić fizjologię organizmu. Używając intencji – czyli programu pozytywnego nastawienia mentalnego – terapeuta wprowadza do tkanek informację, która pomaga uruchomić mechanizmy samonaprawcze.

Bardzo istotna okazuje się współpraca pacjenta z terapeutą. Aktywuje ona bowiem wspomagający mechanizm pracy z podświadomością.

Technikę tę z sukcesem stosuje się u dzieci, a także zwierząt. Badania wskazują, że w ciele pacjenta w czasie takiego zabiegu następują autentyczne zmiany biochemiczne i elektrofizjologiczne, co do których istnieje przypuszczenie, że stanowią jedną z dróg rozchodzenia się informacji w organizmie. Podobnie dzieje się w przypadku liczącej kilka tysięcy lat i wywodzącej się z Chin akupunktury, gdzie merydiany i punkty akupunkturowe tworzą  kanały energetyczne, które łączą narządy wewnętrzne.

John Upledger – autor Terapii Czaszkowo-Krzyżowej – oparł się nie tylko na odkryciach i doświadczeniu Williama Sutherlanda, ale także czerpał wiedzę z klasycznej jogi oraz innych nauk Dalekiego Wschodu, hinduskiej ajurwedy, tradycyjnej medycyny Indian północnoamerykańskich i współczesnej psychologii. Czerpiąc z tak bogatych doświadczeń, których wspólny mianownik określało poprawienie witalności, stworzył praktyczną metodę wykorzystującą wrodzoną inteligencję organizmu, a służącą poprawieniu stanu zdrowia oraz  funkcji życiowych (poprzez delikatny dotyk i stymulację ruchową określonego obszaru ciała).

Głównym obszarem działania jest tu tkanka łączna, z której zbudowane zostały powięzie łączące wszystko w organizmie. W efekcie praca tą metodą mobilizuje do lepszego funkcjonowania wszystkie organy, w których ta tkanka się znajduje, poprawia  krążenie, ukrwienie narządów, funkcje poszczególnych układów, a w konsekwencji powracają naturalne siły samouzdrawiające.

Metoda ta polega na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie kości czaszki, klatki piersiowej, przepony, miednicy i kości krzyżowej w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych, których napięcie może przysporzyć wielu kłopotów zdrowotnych.

Jak stwierdził John Upledger, ludzie cierpią mimo rozwiniętych technik medycznych, ponieważ medycyna akademicka nie chce uznać istnienia systemu czaszkowo-krzyżowego.

Wypada mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości techniki korygujące dysfunkcje układu czaszkowo-krzyżowego będą powszechnie nauczane w szkołach medycznych, stosowane w szpitalach oraz gabinetach rehabilitacyjnych.

Bożena Przyjemska

Zapraszamy na jedyny w Polsce kurs Terapii Czaszkowo-Krzyżowej według Williama Sutherlanda i Johna Upledgera, rozszerzony o nowe techniki osteopatyczne i wiadomości z zakresu medycyny alternatywnej Prowadzi Bożena Przyjemska osteopatka z Toronto.

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.