Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa

Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa część 2. Droga do Nieśmiertelności
Abo Polak
Wyd. ALFATON

Niniejsza książka (wraz z częścią pierwszą, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem czytelników) stanowi przełom w odkrywaniu prawdziwego znaczenia nauk Jezusa Chrystusa w Ewangeliach. Adresowana jest nie tylko do chrześcijan, ale do każdego, kto prawdziwie poszukuje esencji duchowego życia. W prosty sposób odsłania przekaz duchowej mądrości płynący z nauk Jezusa, odszyfrowując głębokie poziomy znaczeń.

Autor poświęcił wiele lat na zebranie i spisanie istoty przekazu Ewangelii, w czym pomogły mu dogłębne studia źródeł z początków judaizmu, chrześcijaństwa i innych religii. W książce przytacza dowody na to, że wszystkie religie mają wspólny rdzeń, a różni je tylko nazewnictwo oraz sposób praktykowania, zgodnie z powiedzeniem: prawda jest jedna, ale mędrcy nazwali ją wieloma imionami. Jednocześnie odsłania starożytną mentalność, która sprawiła, że liczby, metafory, symbole i przypowieści zawarte w Ewangeliach mogą odczytać tylko prawdziwie "bogaci" w Bogu. Chodzi tu o klucz do czerpania z głębszych poziomów duchowego dziedzictwa, jakimi są Ewangelie i inne święte pisma. Wszystko po to, by każdy z nas sam mógł odkryć, kim naprawdę jest – dla dobra własnego i świata, w którym żyjemy.

Gdy studiujemy duchowe pisma, które niosą wielowarstwowy przekaz, rozumiemy znaczenie poszczególnych słów, ale czy potrafimy sami dotrzeć do sedna przesłania? Jeżeli Nowy Testament analizujemy głębiej, z oddaniem, zaczynamy rozumieć, że wymaga on dodatkowej interpretacji. Wtedy dopiero wyłania się prawdziwy sens płynących z niego nauk. Tak jest też z Biblią, której tekst nie wyjawia wprost swojej najgłębszej mądrości. Tylko odczytanie sekretnego przekazu, jaki te księgi niosą. Może nam umożliwić poznanie prawdy i odkrycie duchowego, mistycznego przesłania z odległych czasów. Od tego, w jakim stopniu jesteśmy jeszcze zdolni prawidłowo zinterpretować te pisma – pozostawione przez odległe cywilizacje i kultury, które odeszły już w przeszłość – zależy dalszy byt naszej cywilizacji.

Niestety przez wieki zrozumienie nauk Jezusa, najdelikatniej mówiąc, uległo erozji. Wskutek tego wielu ludzi odchodzi dziś od nich, a reszta żyje, jakby zapomniała o Jego przekazie i wskazaniach. Nauki Jezusa w Ewangeliach zawierają sekretne przekazy dotyczące rozwoju duchowego ludzkości. Były to trudne, teologiczne wywody dotyczące naszego istnienia, przekazywane przez Jezusa za pomocą metafor i symboli.

Nie ulega wątpliwości, że pisma Nowego Testamentu mają strukturę wielowarstwową i ich zrozumienie wymaga wewnętrznego, intuicyjnego poznania. Za pozornie prostymi naukami Chrystusa, które wydają się większości tylko wskazaniami moralno-etycznymi, kryje się, głębsza prawda. Zwykły rozum i intelekt nie wystarczą do zgłębienia przekazu płynącego z Ewangelii, którego zadaniem jest zapoczątkowanie duchowej ewolucji wszystkich ludzi, a przez to poznanie świata duchowego. Prawdziwe, głębokie, tajemne nauki Jezusa ukryte są w symbolach, cyfrach i przenośniach. Jeżeli jednak te metafory i symbole zaczniemy rozpatrywać dosłownie jako fakty, wcześniej lub później znajdziemy się w sytuacji pełnej nieporozumień i problemów. Dziś większość ludzi szuka spełnienia i zabezpieczenia w zewnętrznym, materialnym świecie i jego dobrach – ciągle mając ich, we własnym mniemaniu, mało i pozostając wiecznie nienasyconymi. Myślą oni, że duchowe doświadczenie, jakie przeżył Jezus na Ziemi, jest zastrzeżone tylko dla Niego. Nie rozumieją, że wskazał On swoim życiem ukryty skarb, który potencjalnie jest obecny w każdym człowieku i może być mu objawiony.

Książki do nabycia w:

 • Wydawnictwie ALFATON
  ul. Żnieńskiego 17/12, Zabrze
  www.alfaton.pl
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. 501 088 568, (32) 273 28 95
 • Księgarni-Galerii
  ul. Kredytowa 2, Warszawa
  www.nieznany.pl
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. (22) 827 93 49

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.