Energia kwantowa

ENERGIA KWANTOWA. ĆWICZENIA, KTÓRE MOGĄ RADYKALNIE ZMIENIĆ TWOJE ŻYCIE
Siranus Sven von Staden
Wydawnictwo KOS, Katowice 2013

Patronat medialny: Nieznany Świat

Nie ma chyba we współczesnym świecie drugiej dziedziny wiedzy, która tak przykuwałaby uwagę, jak czyni to fizyka kwantowa. Mało tego, w sposób absolutnie nie do przewidzenia zaskoczyła ona samych naukowców. Nie ma też co ukrywać, iż konsekwencje wynikające choćby z kopenhaskiej interpretacji mechaniki kwantowej, nieoczekiwanie przyszły w sukurs odsądzanej od czci i wiary parapsychologii, która w idei wpływu świadomości na materię otrzymała w prezencie coś, czego potrzebowała najbardziej - w pełni zasłużonego alibi.

Pomimo iż fizyka kwantowa znajduje konkretne zastosowanie w określonych technologiach i urządzeniach (czytaj: sprawdza się w warunkach polowych), niezmiernie rzadko myślimy o jej wymiarze praktycznym, skupiając się na rozważaniach czysto teoretycznych. Pewnym wyłomem w tym zakresie jest praca Siranusa Svena von Stadena, łącząca znajomość zagadnień fizyki kwantowej z praktyką duchowego doradcy i uzdrowiciela.

Jak pisze we wstępie do tej publikacji fizyk, dr Michael Konig: „Samoświadomość” i „samouzdrawianie”, a także „rozwój indywidualnej świadomości” to tematy, którymi ludzie obecnie coraz bardziej się interesują. Dawniej dostęp do tych tematów następował poprzez koncepcje ukształtowane światopoglądowo, przy czym ci, którzy oferowali metody duchowej transformacji, posługiwali się ezoterycznym językiem, dla wielu ludzi nie do przyjęcia.

Zupełnie inaczej traktuje ten problem autor omawianego tu podręcznika, który - jak podkreśla Konig - dokonał przetransponowania odkryć fizyki kwantowej oraz biofizyki, po czym zastosował je w opracowanej przez siebie metodzie służącej głębokiej transformacji człowieka. Zestaw konkretnych ćwiczeń, nazwany Quantum Energy, ma swych prekursorów w neurolingwistycznym programowaniu (NLP) oraz w metodzie matrycy energetycznej Richarda Barletta. Staden opracował coś, co - według jego własnych słów - stanowi esencję wieloletnich doświadczeń z pracy nad energią i osobowością.

Jakie praktyczne zastosowanie mają owe ćwiczenia? Autor wychodzi z założenia, iż każda choroba to w istocie splątana (na sposób kwantowy) informacja, która zaburza pierwotną matrycę pełni zdrowia. Skuteczna metoda przywracania równowagi powinna zatem polegać na odtworzeniu stanu sprzed choroby - stanu pierwotnego. Zdaniem Stadena można to osiągnąć ćwicząc umysł, poddając go określonym zadaniom mentalnym, uruchamiając potężną kreatywną moc naszej wyobraźni. Tytuły przykładowych ćwiczeń do wykonania mówią wiele o szerokim zakresie ich oddziaływania: Uwolnić się od obaw; Zmienić przekonania; Uprościć osiąganie celów; Powiększyć rzekę pieniędzy (sic!).

W notce biograficznej zamieszczonej na końcu książki von Staden tak podsumowuje swoją pracę doradcy i uzdrowiciela: Przez trzydzieści pięć lat żyłem po to, by zdobywać pochwały i uznanie, odgrywałem różne role i tak funkcjonowałem. Tak, jak tego ode mnie oczekiwano. Jednak nauczyłem się czegoś i dziś idę własną drogą (…) Uczę tego, czym żyję: badać nieograniczone możliwości naszego serca i rozumu, po czym skutecznie wprowadzać je w życie - dla dobra każdego człowieka, przedsiębiorstwa, społeczeństwa, środowiska. Mam taką wizję, żeby każdemu, kto chce wsparcia, przypomnieć, jak jest wspaniały i jak łatwo może prowadzić swoje życie w wewnętrznym i zewnętrznym bogactwie.

Recenzja: Nieznany Świat 02/2014

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.