Rekomendacja miesiąca 06/2017

INSTRUKCJE PRZEBUDZENIA. Tom 7, Tom 8 oraz 
ANTYDUCHOWOŚĆ. PRZESTROGA NA CZAS WIELKICH PRZEMIAN
Igor Witkowski
Jolanta Kupiec 
 

INSTRUKCJE PRZEBUDZENIA. Tom 7. OTWARCIE TRZECIEGO OKA
Igor Witkowski  
INSTRUKCJE PRZEBUDZENIA. Tom 8. NIEZNANE KORZENIE RELIGII NA ZIEMI
Igor Witkowski, Jolanta Kupiec
 
ANTYDUCHOWOŚĆ. PRZESTROGA NA CZAS WIELKICH PRZEMIAN. Impresje na temat funkcjonowania Państwa Kościelnego w XVIII wieku
Igor Witkowski 
Wydawca wszystkich trzech pozycji: WIS-2, Warszawa 2017

Fenomen pisarstwa Igora Witkowskiego jest zaiste bezprecedensowy. Chodzi nie tylko o tempo, w jakim ukazują się jego tomy, lecz również ich zawartość i ciężar gatunkowy poruszanych tam problemów.

Świadczą o tym trzy najnowsze książki, jakie ukazały się pod koniec lutego. Dwie to kolejne pozycje w serii Instrukcje Przebudzenia (przy czym współautorką Nieznanych korzeni religii na Ziemi jest znana Czytelnikom także z naszych łamów Jolanta Kupiec), natomiast Antyduchowość. Przestroga na czas wielkich przemian została wydana poza wspomnianą serią i okazuje się lekturą do pewnego stopnia wybuchową. To, co napisał Witkowski, nie spodoba się zwłaszcza Kościołowi, któremu zresztą nie podoba się wszystko, co podważa jego dogmaty, z działalnością obecnego papieża Franciszka włącznie.

W aktualnej edycyjnej triadzie szczególną uwagę przykuwa Otwarcie trzeciego oka (tom 7 Instrukcji Przebudzenia). Jego punktem wyjścia było dotarcie przez autora do materiałów dotyczących rosyjskich i amerykańskich programów szpiegostwa parapsychicznego, z czym wiążą się techniki otwierania czakry trzeciego oka. Wynikające stąd wskazania Igor Witkowski przećwiczył sam na sobie i - jak mówił na spotkaniu z naszymi Czytelnikami 28 lutego, połączonym z wręczeniem mu Nagrody Honorowej (zapis filmowy fragmentów jego wypowiedzi można obejrzeć na stronie internetowej pisma) - uaktywnienie pola intuicyjnego w sygnalizowanym zakresie przynosi szybkie i wymierne efekty. Techniki te poszerzają także i pogłębiają sferę postrzegania, powodując jednocześnie przewartościowanie sposobu widzenia świata, co istotny stanowi klucz wewnętrznej transformacji. Można śmiało powiedzieć, że takiej książki jeszcze nie było.

Natomiast gęsta od nieznanych faktów Antyduchowość… przynosi zaiste szokujące informacje, które dla części odbiorców - uprzedzamy - mogą okazać się swoistym wstrząsem poznawczym. I. Witkowski opowiada bowiem o tajnych kultach funkcjonujących w obrębie Watykanu, a także szokujących w przeszłości praktykach będących następstwem sfałszowanej ideologii. Efektem tego - jak przekonuje pisarz - stała się ogólna zapaść duchowa wynikająca z zastąpienia rozwoju wewnętrznego przez sztywno traktowane dogmaty. Dodajmy, że wszystkie trzy tomy gwarantują pasjonującą lekturę, która skłania do ważkich przemyśleń na temat kondycji współczesnego świata i naszej roli w kształtowaniu jej oblicza.

Recenzja: Nieznany Świat 6/2017

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.