WAHADEŁKO A RADIESTEZJA. Nowe spojrzenie. Praktyczne wykorzystanie wahadlarstwa
Tomasz Sitkowski
Studio Astropsychologii, Białystok 2017
To książka o radiestezji odmienna od wszystkiego, co dotychczas na ten temat wydano. Skupia się bowiem w głównej mierze na metodzie fizycznej, podczas gdy ogromna większość edycji poświęconych radiestezji dotyczy technik mentalnych.
Tomasz Sitkowski kreśli nową hipotezę na temat zjawisk radiestezyjnych, próbując wyjaśnić je w sposób, by tak rzec, bardziej zracjonalizowany. Owszem, w takich pozycjach, jak np. Nowoczesna radiestezja Jerzego Woźniaka, czy Nauka odkrywa fenomen radiestezji Piotra Tyrawy zostały podjęte próby opisu mechanizmu odbieranych przez różdżkarza czy wahadlarza sygnałów, brak w nich jednak wskazania konkretnych związków tego procesu z ruchami przyrządów radiestezyjnych.
Natomiast sygnalizowana książka, analizując metodę fizyczną w radiestezji i posługiwanie się nią w praktyce, przekłada niejako fizyczne oddziaływania otoczenia na ruchy wahadła. Formułując hipotezę istoty oddziaływań geopatycznych we wspomnianym ujęciu i sposobu ich wpływania na człowieka, skłania do pogłębionych przemyśleń i dyskusji.
Recenzja: Nieznany Świat 01/2018