Instrukcje przebudzenia

INSTRUKCJE PRZEBUDZENIA. Tom 9 i 10: UPADEK BABILONU oraz UKRYWANE KORZENIE CHRZEŚCIJAŃSTWA, a także ANTYDUCHOWOŚĆ. Przestroga na czas wielkich przemian
Wydanie rozszerzone. Autor wszystkich trzech tomów: Igor Witkowski
Wydawnictwo VIS-2, Warszawa 2017

Ciąg dalszy triumfalnego pochodu pisarskiego i wydawniczego laureata Nagrody Honorowej Nieznanego Świata za 2016 r. Igora Witkowskiego. Dwa kolejne tomy kultowych poniekąd Instrukcji Przebudzenia - serii, która od kilku lat gości na liście najlepiej sprzedających się książek w Księgarni - plus na dokładkę rozszerzone wydanie Antyduchowości - pozycji, trzeba powiedzieć wprost, szokującej, na temat funkcjonowania Państwa Kościelnego w XVIII wieku.

Pierwsza z wymienionych edycji poświęcona jest Stanom Zjednoczonym, a tak naprawdę schyłkowi całej cywilizacji Zachodu, której mocarstwo to jest uosobieniem (wizja okazuje się dość ponura). Ukrywane korzenie chrześcijaństwa przynoszą z kolei zaskakujące informacje dotyczące pogańskich inspiracji leżących u podstaw tej wielkiej światowej religii (tu zwracają szczególną uwagę rozdziały na temat „Kultu Mitry jako głównego źródła zniekształceń przekazu Chrystusa”, „Nieznanych okoliczności tworzenia Nowego Testamentu” oraz chrześcijańskiego okultyzmu - sic!).

Natomiast Antyduchowość, mająca formę powieści, wydaje się najbardziej bulwersującą książką I. Witkowskiego w całym jego dorobku wskutek ujawnienia w niej krwawych praktyk Kościoła z odległej przeszłości, które skrywa zasłona milczenia.

Trudno przy tym przeoczyć, że w miarę upływu czasu i ukazywania się kolejnych tomów ich ton się zaostrza. Ich - czyli książek I. Witkowskiego, czy stanowi to rezultat zaostrzenia się ogólnej sytuacji, jakiej dotyczą? Dobre pytanie. Ważne zaś o tyle, że autor zapowiada wydanie już wkrótce (w lutym 2018 r.) dwóch kolejnych części (11 i 12) Instrukcji Przebudzenia, gdzie będzie mowa o Megalitach - duchowości Natury i religii Kosmosu oraz Nowej Kulturze.

Recenzja: Nieznany Świat 01/2018

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.