5-ta droga

5-ta Droga. Abåhar
Tomek Wojtek Łągiewka
Wydawnictwo LFK, Warszawa 2017

Ostatnia już część cyklu Zarażanie Miłością (Aberagiba, Jaiwa, Thenahå) Tomasza Łągiewki. W przeciwieństwie do poprzednich tomów znacznie krótsza, prostsza, łatwiejsza do czytania i zrozumienia. Abåhar odsłania przed czytelnikiem niebezpieczne związki człowieka zarówno z nim samym, jak i Obcymi. Stanowi wizję cywilizacji pogrążonej w globalnej, narzuconej siłą, kwantowej psycho-iluzjo-nierzeczywistości, koszmarnego pomieszania zmysłów, społeczeństwa, które zmierza do rządów zauroczonych Wredą wybrańców nad poddanymi działaniu ich hiperwymiarowej technologii masami – pozbawionymi świadomości, ogłupiałymi, posłusznymi.

W świecie obłudnej, brutalnej gry zazdrości, zawiści, nienawiści i śmierci trudno o Miłość. Cóż więc może zrobić istota ludzka? Warunkiem ocalenia – i unieszkodliwienia Wredy – jest natychmiastowe uczynienie siebie Człowiekiem Kochanym. Jeśli to się nie uda, nastąpi ponowny, tym razem jednak definitywny The End – zagłada na wszystkich poziomach rzeczywistości: Tu i Teraz, ale również Tam i Wtenczas.

Abåhar kontynuuje uporczywie natrętne, wręcz neurotyczne nawoływanie do naprawy człowieka – jedynego ziemskiego stworzenia obdarzonego rozumem, równocześnie zaś pozbawionego przez Wredę Miłości, Dobroci i Współodczuwania, skutkiem czego znajdującego radość tylko w brutalnym wykorzystywaniu oraz niszczeniu innych. To opowieść o jej oddziaływaniu na życie innych oraz całej planety, a także o tych, których nie da się zakazić żadną hiperywmiarową wredotą, ani przymusić do zarażania innych, o ich wpływie i… zarażaniu Miłością.

Ten niewielki tomik podważa wszelką zasadność z taką troską hodowanych w naszych wnętrzach i zawzięcie utrzymywanych przy życiu nie tylko wrednych poglądów czy przekonań, ale wynikających z nich równie wrednych postanowień oraz czynów.

Uwaga: w formie papierowej książka dostępna jest tylko w Księgarni Nieznany Świat w Warszawie.

Recenzja: Nieznany Świat 02/2018

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.