Rekomendacja miesiąca 02/2018

NATURALNE ENERGIE DLA ZDROWIA
Leszek Matela
Wydawnictwo KOS, Katowice, 2017

Ukazała się pięćdziesiąta czwarta książka Leszka Mateli, wieloletniego współpracownika Nieznanego Świata i autora licznych bestsellerów. Tym razem jest to pozycja poświęcona problemowi otaczających nas pozytywnych energii.

W przyrodzie występuje mnóstwo korzystnych oddziaływań, przy czym są one całkowicie darmowe. Niestety często nie doceniamy tego, co możemy otrzymać bezpłatnie. Tymczasem wystarczy trochę wiedzy i chęci, by otworzyć się na dobroczynny potencjał Matki Natury.

Z książki dowiadujemy się o praktycznym wykorzystaniu miejsc mocy, o czym wspomniany autor wielokrotnie pisał na łamach naszego miesięcznika. Takich punktów koncentracji radiacji kosmicznych możemy znaleźć wiele, zarówno na całej kuli ziemskiej jak i w Polsce. Leszek Matela szczegółowo omawia dwa z nich: Wielką Piramidę w Gizie oraz rodzimy czakram wawelski. Znajdziemy też wskazówki, jak samodzielnie odnaleźć tego rodzaju miejsca w otoczeniu. Przedstawiony został również kompleks pałacowo-ogrodowy Manor House położony niedaleko Szydłowca. W punkcie, gdzie zbierają się stymulujące energie przyrody, utworzono hotel i SPA, w którym stosuje się całą gamę naturalnych terapii.

Autor przedstawia uzdrawiającą siłę wody oraz sposoby jej ożywiania i hydroterapii. Prostymi metodami możemy samodzielnie zwiększać swoją odporność i polepszać stan zdrowia. Czytelnik dowie się również o terapeutycznym oddziaływaniu dźwięku i barw oraz pozna przykłady zastosowania kamieni. Dla naszych przodków były one nie tylko solidnym materiałem budowlanym, ale też energetyzatorami potrafiącymi przyciągać i wzmacniać korzystne wibracje kosmiczne. Nic dziwnego, że budowano z nich kamienne kręgi i spirale.

Tego typu instalacje powstały m.in. we wspomnianym Parku Pałacowym Manor House w Chlewiskach. Leszek Matela zaprojektował także w tamtejszym kompleksie kopię słynnego ogrodu zen z klasztoru Uspokojonego Smoka Ryoan-ji z Kioto. Można tu znakomicie wyciszyć się i doświadczyć odczucia wewnętrznej harmonii ułatwiającego osiąganie wyższych stanów świadomości. Wśród zieleni znajdziemy też pieczołowicie urządzone kąciki medytacyjne służące wypoczynkowi i regeneracji umysłu.

W Naturalnych energiach dla zdrowia sporo miejsca poświecono wpływowi na człowieka form i symboli, w tym mandali oraz labiryntów. Obcowanie z odpowiednio dobranymi znakami wyzwala ogromne potencjały naszej energii psychicznej i korzystnie zwiększa poziom biowitalności.

W książce opisano wreszcie wiele ciekawych naturalnych metod energetyzowania ciała i umysłu oraz oddziaływanie piramid, które łatwo zastosować na użytek domowy. Przeczytamy też o mocy ognia i wpływie biopola drzew na nasz organizm.

Wszystko to sprawia, że nowa książka Leszka Mateli stanowi interesujące kompendium wiedzy o naturoterapiach. Z pewnością warto, by ta, starannie wydana przez Wydawnictwo KOS, pozycja znalazła się w biblioteczce każdego, kto chciałby poznać i wykorzystywać na co dzień dobroczynne siły przyrody.

Recenzja: Nieznany Świat 02/2018

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.