Mądrość piasków

ImageMądrość Piasków. Część 1. Komentarze do przypowieści sufickich.
OSHO
Wydawnictwo KOS , Katowice 2009

W długiej kolejce na druk w czeka ciekawa publikacja na temat metafizyki sufich, a tymczasem do rąk czytelnika trafia perełka w postaci komentarzy Osho do ich niezrównanych przypowieści.

Warto zaś pamiętać, że – jak powiada autor słynnych nauk, zaliczany przez londyński Sunday Times do grona tysiąca osób, które nadały kształt XX wiekowi – Sufizm to świat, nie światopogląd. Jest to transcendencja, nie filozofia transcendencji. Nie ma tu żadnych teorii, tylko praktyczne wskazówki.
A w środku m.in.: Opowieść o piaskach, rozważania na temat doświadczenia jako istoty bytu i o Idolu obłąkanego króla. Notabene w dorobku Osho, który kilku polskich wydawców z KOS-em na czele od lat przybliża polskiemu czytelnikowi, ta książka wydaje się szczególnie ciekawa za względu na muzułmańskie korzenie sufizmu, którego wyznawcy już z tego choćby powodu nie mają łatwego życia i są przez wielu swoich fundamentalistycznie nastawionych braci w wierze zaciekle zwalczani jako niebezpieczna, niemalże „szatańska” sekta. Trzeba jednak przeczytać przypowieści sufich, zgłębić ich praktykę i pojąć filozofię (bo, jak się wydaje, wbrew temu, co twierdzi Osho, jest to mimo wszystko pewna spójna filozofia), by docenić Mądrość piasków oraz ich przesłanie. Jednym słowem: wymarzona lektura dla ambitnych, a także – a może przede wszystkim – myślących.

Recenzja: Nieznany Świat nr 1/2010

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.