The journey

ImageThe journey. Podróż – niezwykły przewodnik ku uzdrowieniu twojego życia i osiągnięciu pełnej wolności.
Brandon Bays
WENA, Studio twórczej ekspresji, Poznań 2009

Patronat medialny: Nieznany Świat

Hasło światowy bestseller, którym została opatrzona okładka tej książki, wydrukowanej pod patronatem medialnym Nieznanego Świata, nie jest obietnicą na wyrost. Opisana w niej historia stanowi bowiem jeden z najciekawszych przypadków uleczeń z choroby nowotworowej jedynie za pomocą siły własnego umysłu oraz hartu ducha.

Po tym, gdy u Brandon Bays, której casus pod pewnym względem przypomina słynną przed trzydziestu laty sprawę samouleczenia Evelyn Monahan, wykryto na macicy guz wielkości piłki do koszykówki (sic!), przystąpiła ona natychmiast na własną rękę do walki o swoje życie i zdrowie, zaś kluczem do sukcesu okazała się podróż w poszukiwaniu duszy. Nieprzypadkowo też tę niezwykłą edycję nazywa się książką o wolności, gdyż to właśnie we wspomnianej sferze, a ściślej mówiąc we wnętrzu pacjentki, nastąpiła zasadnicza metamorfoza, która pozwoliła jej zaledwie w ciągu niespełna siedmiu tygodni pozbyć się nowotworu bez pomocy jakichkolwiek lekarstw, chirurgicznej operacji itp.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy to prawda, powinien zapoznać się z faktologią zaprezentowanej w Podróży niezwykłej historii, zwieńczonej badaniami, które pozwoliły stwierdzić, że guz Brandon Bays zniknął bez śladu, co stanowiło efekt ogromnej siły woli i determinacji pacjentki, by wyzdrowieć. Jak zaś to było możliwe? Wykraczając poza ówczesną wiedzę ciała-umysłu, odkryła (ona) potężne sposoby na dotarcie do duszy – bezwarunkowej miłości, bezgranicznego pokoju, żywej obecności wewnątrz nas (…). Od tego czasu dziesiątki tysięcy ludzi na świecie skorzystały z PODRÓŻY, by przebudzić swój własny nieskończony potencjał i wyzwolić się od ciągnących się przez całe życie blokad emocjonalnych i fizycznych (uwarunkowań) chorób.
Nie dziwi więc fakt, że Deepak Chopra mówi o książce Brandon Bays jako zdumiewającej inspiracji, a doktor medycyny Walter Jaros zwraca uwagę, iż „Podróż” prezentuje wyjątkowe, innowacyjne podejście do uzyskania dostępu do ważnych wewnętrznych zasobów, które mogą potężnie wspomóc uzdrawianie ciała i umysłu. Szkoda jedynie, że ta ważna i bardzo pożyteczna edycja nie jest wolna od pewnych niezgrabności stylistycznych i translacyjnych. Natomiast z punktu widzenia merytorycznego stanowi ona niewątpliwie jedną z najważniejszych pozycji w światowej literaturze dotyczących wymiernych rezultatów tzw. terapii duchowych, które medycyna ciągle traktuje jako przejaw praktyk szamańskich, wywierających – jej zdaniem – iluzoryczny wpływ na ludzkie zdrowie.

Recenzja: Nieznany Świat nr 10/2009

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.