Polska magiczna

ImagePolska magiczna. Przewodnik po miejscach mocy.
Leszek Matela
Studio Astropsychologii, Białystok 2009

Cudze chwalicie, swego nie znacie – wydaje się, iż takie hasło przyświecało autorowi tej książki, wieloletniemu współpracownikowi Nieznanego Świata Leszkowi Mateli. Jego przewodnik po miejscach mocy ukazuje Polskę niezwykłą i tajemniczą, kraj cudownych źródełek, świętych gór, megalitów, czakramów Ziemi, kościołów, cerkwi, kapliczek i punktów koncentracji energii kosmicznych.

Oprócz wielu praktycznych informacji przydatnych dla turystów (w tym godzin otwarcia obiektów i tras dojazdu), map, zdjęć, opisów architektury i dziejów, edycja zawiera także liczne ciekawostki dotyczące nie tylko tak znanych punktów energetycznych, jak czakram wawelski, lecz również zagubionych w lasach źródełek i uroczysk.
Autor przedstawia ok. 400 polskich miejsc mocy położonych w prawie 100 miejscowościach. Czytelnik znajdzie m.in. informacje o polskich czakramach, strefach geomantycznych, przesłaniach medytacyjnych i duchowej symbolice. Leszek Matela prezentuje też sposoby pomiaru radiestezyjnej siły energii i możliwości jej wykorzystania do energetyzacji organizmu.
Poznawanie miejsc mocy to coś więcej niż zwykła turystyka. To rodzaj ciekawego doświadczenia wewnętrznego, a nawet wtajemniczenia duchowego. Czas kryzysu i zwiększonych kosztów podróży zagranicznych sprzyja poznawaniu własnej ojczyzny. Słynny zakonnik i jasnowidz Czesław Klimuszko wielokrotnie podkreślał znaczenie Polski i jej punktów energetycznych. Warto więc z tym – innym niż wszystkie – przewodnikiem podjąć wyprawę po naszym kraju, aby poznać jego magiczne i tajemnicze oblicze. Tego typu zwiedzanie wsparte o wiedzę zamieszczoną w książce może stać się niepowtarzalną podróżą do świata wartości duchowych i naturalnych energii kosmicznych.
I jeszcze jedno. Polska magiczna została wydana wyjątkowo starannie od strony edytorskiej (wysokiej klasy papier, liczne barwne zdjęcia). Dzięki temu stanowi idealny prezent dla każdego, kto interesuje się energetyką świata i wewnętrznym życiem duchowym.

Recenzja Nieznany Świat nr 9/2009

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.