Porady zdrowotne dla każdego

ImagePorady zdrowotne dla każdego.
Karol Jóźwiak
Biblioteczka Poradnika Uzdrawiacza. Wydawnictwo AMBROZJA, Kraków 2009

Poziom książek pisanych przez healerów bywa różny. Często nasuwają one wiele zastrzeżeń, zarówno merytorycznych, jak i zwłaszcza dotyczących ich strony redakcyjnej. Z tym większą przyjemnością wypada zaanonsować Porady zdrowotne dla każdego pióra Karola Jóźwiaka – jednego z najbardziej znanych polskich naturoterapeutów, nazywanego uśmiechniętym uzdrawiaczem (co ma bezpośredni związek z pogodnym usposobieniem człowieka, o jakim mowa), który ponadto – rzecz nie bez znaczenia – jest również długoletnim prezesem Polskiego Cechu Psychotronicznego w Łodzi.

Brawurowa prezentacja jego książki (której konsultantem medycznym jest dr n. med. Adam Damian Rożej) przez redaktora naczelnego Uzdrawiacza, Stanisława Leśnego (nasz dobry znajomy) na majowym Zjeździe Naturoterapeutów w Księżych Młynach spowodowała, że już na pniu sprzedało się jej kilkadziesiąt egzemplarzy, przy czym nietrudno przewidzieć, iż będzie się ona cieszyła wśród Czytelników wielkim powodzeniem. Sprawia to z jednej strony, obrany przez autora bardzo atrakcyjny sposób narracji, z drugiej zaś, mnóstwo ważnych i pożytecznych porad, jakie pozycja ta zawiera, do czego dochodzi jej aż nadto przystępna cena (zaledwie 13 zł).
A w środku odpowiedzi na pytania, które dotyczą każdego z nas. Czy np. chodzenie po schodach leczy? (Tak jest!). Czy, jeśli już palisz, wiesz o tym, że powinieneś zażywać zwiększone dawki witaminy C?  (Z reguły nie wiesz). Jak – dalej – nie mieć kaca? (Bardzo cenne wskazówki). Czy wierność popłaca? (Okazuje się, że tak, są badania). Czym jest płacz i czy bywa on ozdrowieńczy? (Jak najbardziej). A chrapanie: pomaga, czy szkodzi? Prawda to, że czytający książki żyją dłużej, czy bluff? (Prawda). Albo np.: czy wycierać naczynia? (Uchylmy w tym miejscu rąbka tajemnicy i w ślad za autorem ujawnijmy, że badania bakteriologiczne wykazały, iż ścierka do wycierania ręcznie zmywanych naczyń po jednym dniu używania zawiera około 400 tysięcy, a po trzech dniach aż 900 tysięcy drobnoustrojów, stanowiąc tym samym wyśmienitą pożywkę dla bakterii). Jest też o ziołach, witaminach, przytulaniu do serca psa i wielu innych ważnych dla naszej codziennej kondycji zdrowotnej sprawach, a wszystko to zaserwowane z werwą, humorem i – co najważniejsze – wielkim znawstwem. Jednym słowem: znakomita (naprawdę taka!) książka, którą warto natychmiast, od ręki, kupić w naszej nieznanoświatowej księgarni, dokąd z myślą o Czytelnikach natychmiast ją ściągnęliśmy. Brawa dla autora, oklaski dla Uzdrawiacza i miód na skołatane serce wszystkich, których nie oszczędzają stres oraz rozmaite chorobowe paskudztwa. Zaręczamy, że już od samej lektury poczujecie się lepiej!

Recenzja Nieznany Świat nr 9/2009

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.