Uzdrawiająca siła wody

ImageUzdrawiająca siła wody.
Masaru Emoto, Jürgen Fliege
Wydawnictwo KOS, Katowice 2009

Książka, której patronatu medialnego udzielił – jakże by inaczej – Nieznany Świat (jej współautor, Masaru Emoto jest laureatem Honorowej Nagrody naszego miesięcznika za 2004 r.). W Uzdrawiającej sile wody światowej sławy japoński badacz wraz ze swoim kolegą – niemieckim duchownym i publicystą telewizyjnym Jürgenem Fliege – drąży swój ulubiony problem: terapeutycznych i duchowych właściwości wody.

A w środku – w porównaniu z poprzednimi książkami Emoto – wiele znanych, ale i zupełnie nowych wątków: od udowadniania tezy, że woda jest naszym wewnętrznym uzdrowicielem i można z nią nawiązać dialog (sic!) po wyniki badań w tym zakresie prowadzonych w Europie i na świecie.
Jaki przekaz niesie woda? Co powinniśmy pić? Na czym polega fenomen Grandera, a na czym zagadka świętej rzeki Ganges? Pasjonująca lektura i frapujące informacje – jak zawsze w przypadku książek Emoto – zostały wsparte wspaniałymi, pobudzającymi wyobraźnię zdjęciami nie tylko lodowych kryształów, lecz także cudów wodnych. Szczególnej uwadze warto polecić rozdziały Uzdrawianie wodą – uzdrawianie informacją. O rozwoju medycyny niematerialnej oraz Ja jestem częścią wody, a woda jest częścią mnie. Jako istoty wodne ludzie powinni obchodzić się z wodą odpowiedzialnie i z miłością – piszą Emoto i Fliege, zachęcając przy okazji do ćwiczeń w sferze zdolności postrzegania. Dodajmy też i to, że książka została perfekcyjnie przygotowana od strony edytorskiej (dobrej klasy papier, wyjątkowo staranna oprawa graficzna, piękne ilustracje). Czegóż chcieć więcej?

Recenzja: Nieznany Świat nr 8/2009

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.