Spotkanie z Maciejem Kuczyńskim

Warszawski Klub Przyjaciół "Nieznanego Świata" oraz Księgarnia Galeria "NŚ" zapraszają

w środę 2 grudnia 2015 r., godz. 18.00 (ul. Kredytowa 2, Warszawa - wstęp wolny)

na spotkanie z Maciejem Kuczyńskim - podróżnikiem, odkrywcą, pisarzem i publicystą, autorem ponad trzydziestu książek, wytrwałym badaczem zjawiska szamanizmu, analizowanego w wielu aspektach, ze szczególnym uwzględnieniem transcendentalnych doświadczeń prowadzących do poznania przeszłości naszej cywilizacji i biologicznych podstaw życia na Ziemi.

Ponieważ Maciej Kuczyński jest laureatem tegorocznej Nagrody Honorowej Nieznanego Świata, impreza zostanie połączona z wręczeniem mu dyplomu przez przedstawicieli redakcji i Wydawnictwa w obecności Czytelników pisma.

Jak przypominamy w uzasadnieniu Nagrody, z którym można zapoznać się w najnowszym, grudniowym numerze , Maciej Kuczyński, który w naszej ocenie jest postacią wybitną, jako podróżnik i organizator wypraw w odległe rejony świata (w swoim długim życiu był m.in. czynnym speleologiem, polarnikiem i alpinistą) w przeciwieństwie do wielu nie ograniczył własnej aktywności do poznawania fizycznych aspektów ludzkiego życia oraz kultur, jakie penetrował. Poświęcił się również poszukiwaniu metafizycznych źródeł rejestrowanych przez siebie zjawisk oraz prastarych mitów. Posługiwanie się metodami naukowej analizy wspartej intuicją pozwoliło Maciejowi Kuczyńskiemu dokonać ważnych odkryć dotyczących ukrytych znaczeń symboli dawnych kultur, zwłaszcza na kontynencie środkowo- i południowoamerykańskim. Niosą one ze sobą głęboką wiedzę z zakresu biochemii i genetyki, przede wszystkim zaś biologicznych podstaw życia i transcendentalnych nośników informacji.
Swoje obserwacje oraz wnioski zawarł m.in. w takich książkach, jak Dysk z Atlantydy, Atlantyda. Jej tajemnice i odkrycia, Czciciele węża oraz Życie spadło z nieba czy Wodospad, a także w publikacjach drukowanych na przestrzeni minionego ćwierćwiecza na łamach Nieznanego Świata.
Maciej Kuczyński jest również autorem niezmiernie ciekawej – i rzetelnie udokumentowanej – hipotezy na temat zakodowanej w mitach oraz przekazach prastarych kultur wiedzy na temat biologicznych podstaw życia na naszej planecie i nośników informacji żywych organizmów. Naszą Nagrodą uhonorowaliśmy bogaty, wielowątkowy dorobek 86-letniego pisarza, badacza i odkrywcy, który przybliża nas do zrozumienia rzeczywistości, w jakiej żyjemy, wraz z jej transcendentalnymi korzeniami oraz uwarunkowaniami.

Czytelników, którzy mają w domu książki Macieja Kuczyńskiego (ich nakład często jest już wyczerpany), zachęcamy do przyniesienia tych tomów w celu zdobycia autografu autora. Natomiast niektóre jego nowsze książki będzie można nabyć na miejscu.

Serdecznie zapraszamy.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.