Spotkanie z Przemysławem Nowakowskim (VIDEO)

Warszawski Klub Przyjaciół "Nieznanego Świata" oraz Księgarnia Galeria "NŚ" zapraszają

w czwartek 28 stycznia 2016 r., godz. 17.30 (ul. Kredytowa 2, Warszawa - wstęp wolny)

na spotkanie z Przemysławem Nowakowskim połączone z promocją jego najnowszej książki Ponadwymiarowi. 33 najbardziej tajemnicze postaci w dziejach, która ukazała się w ramach serii Nieznany Świat poleca.

Co łączy wielkich mistrzów starożytności: Imhotepa, Pitagorasa, Hermesa Trismegistosa z Gurdżijewem, Bławatską czy Teslą? Dlaczego raz na kilka pokoleń przychodzą na świat ludzie ponadwymiarowi nie tylko umysłem, ale i duchem? Czy niosą oni przesłanie z tajemniczych innych przestrzeni bytu?

O tym wszystkim w swojej nowej książce opowiada Przemysław Nowakowski – bydgoski pisarz i publicysta związany z Nieznanym Światem, podobnie do tytułowych ponadwymiarowych człowiek wielkiego formatu. Ten erudyta (i laureat teleturniejów wiedzy), nauczyciel, politolog, animator kultury, wielbiciel szarad, autor książek doskonale znanych miłośnikom tajemnic: Kręgi, cuda, kwanty (z Wojciechem Chudzińskim) oraz 111 filmów z duszą (z Wojciechem Chudzińskim i red. Markiem Rymuszko), ma na swoim koncie także zbiór opowiadań Partia domina, a także poradnik dla pedagogów Vademecum kreatywnego nauczyciela.

Charyzmatyczny, niezwykle elokwentny autor łączy ze sobą dotychczas niespenetrowane obszary ezoteryki oraz historii i pyta, czy inny wymiar podsyła nam co jakiś czas ludzi wybitnych, którzy zostawiają na Ziemi ślad trwalszy niż pozostali, popychając cywilizację do przodu? Imhotep pozostawił po sobie piramidy, Hermes Trismegistos stworzył podstawy wiedzy tajemnej, zaś Tesla, jak mawiali jego współcześni, wynalazł XX wiek. Ale nie wszyscy ponadwymiarowi zapisali się trwale w dziejach. Przesłanie i misja niektórych były dla ludzkości zbyt trudne, do tego stopnia, że wymazano ich z kart historii…
Co ponadwymiarowi mówią o przeznaczeniu naszej cywilizacji i czy na Ziemi żyje obecnie ktoś, kogo możemy tym mianem określić – opowie Przemysław Nowakowski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.