Koncert: Kąpiel w gongu - gra na tybetańskich gongach i misach

Warszawski Klub Przyjaciół "Nieznanego Świata" oraz Księgarnia Galeria "NŚ" zapraszają

w środę 20 kwietnia 2016 r., godz. 18.00 (ul. Kredytowa 2, Warszawa - wstęp wolny)

na koncert Kąpiel w gongu - gra na tybetańskich gongach i misach

w wykonaniu Jolanty i Henryka Wietrzyńskich

Henryk Wietrzyński przy wsparciu żony Jolanty przez 30 lat prowadził firmę wykonującą sauny. Wiązało się to także z ich zainteresowaniem zdrowiem, profilaktyką i terapiami. Zaczęli od nauki na potrzeby własne. Dziś zgłębiają wiedzę dotyczącą alternatywnych metod leczenia. Przez ostatnią dekadę oboje ukończyli wiele kursów z zakresu medycyny energetycznej oraz duchowej (Reiki, Hooponopono, Uzdrawianie Duchowe, konchowanie, prastarą terapię jajem wg Szewczyka), seminarium u Siergieja Łazariewa i Kurs Snów u Adama Bytofa. Szczególnie interesują się przywracaniem zdrowia dzięki sile umysłu.

Pan Henryk z pasją śledzi najnowsze odkrycia naukowe, które nierzadko potwierdzają stare ludowe i znachorskie sposoby na powrót do zdrowia. Pomaga mu w tym zdobyte na Politechnice Warszawskiej wykształcenie techniczne. – Ot, na przykład fizyka kwantowa – powiada – Na swój sposób ją rozumiem (o ile w ogóle może być ona do pojęcia przez przeciętny ludzki rozum). A przecież to właśnie jej teorie wyjaśniają owe „magiczne” sposoby przywracania zdrowia.

Za prawdziwe szczęście nasi goście uznają spotkanie na swojej drodze życiowej dwóch osób o szczególnych zdolnościach: mistrza Reiki – Wasyla z Ukrainy oraz zielarza – Ludwika. Pomogło im to głębiej wejść w świat energii. Gry na gongach uczyli się od Stanisława Olszewskiego, Tomka Czartoryskiego i Dona Conreaux, ale przygoda z tą odmianą terapii dźwiękiem zaczęła się od zakupu na targach medycyny naturalnej ustawiającej czakry, dużej misy tybetańskiej, która ich wręcz zachwyciła. Po kursie u Staszka Olszewskiego niezwłocznie kupili pierwszy gong wietrzny i przez kilka dni koncertowali do upadłego sami dla siebie. Potem zaczęło się granie dla innych. Koncerty pod nazwą Kąpiel w gongu dawali w kilku dość nietypowych miejscach: Zakładzie Karnym w Siedlcach, Instytucie Dzieci Głuchoniemych, Szpitalu Rudka czy ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo w Ignacowie. Zwłaszcza reakcje dzieci były niepowtarzalne, a gra dla nich okazała się najsympatyczniejsza.

Zainteresowanie tak szeroką gamą tematów bierze się z chęci sprowadzenia różnych metod do wspólnego mianownika, czyli ogólnej teorii wszystkiego.

Serdecznie zapraszamy.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.