Spotkanie z doktor Ewą Białek

Wzrastanie i zgłębianie w procesie odkrywania siebie - czyli wewnętrzna alchemia "stawania się" człowiekiem.
(27.04.2016, Warszawa, KGNŚ)

„Skutkiem ubocznym” poznawania siebie stały się bazujące na własnym doświadczeniu programy edukacyjne dla różnych środowisk, od przedszkola aż po poziom akademicki i liderów „jutra”, przeszło 120 artykułów, a także 31 książek dotyczących człowieka, zdrowia, choroby oraz sposobów utrzymania wewnętrznej harmonii (homeostazy na wielu poziomach siebie). Można wśród nich wyróżnić poradniki samoedukacji oraz książki prezentujące integralne podejście do zdrowia (dobrostanu) i rozwoju człowieka.

Jako poszczególni ludzie jesteśmy w trakcie życia konfrontowani z różnego rodzaju doświadczeniami, włączając relacje z innymi. Jeśli uczynimy je świadomymi, staną się nie tylko „lekcjami w szkole życia”, ale też ukażą skąd przychodzimy, kim jesteśmy dokąd zmierzamy? Naszym zadaniem jest odkrycie indywidualnych znaczeń i sensu naszej drogi, im bardziej więc poddajemy refleksji to, co się nam wydarza, tym lepiej odkrywamy „piwnice, parter, ale też poddasze” własnego istnienia. Coraz pełniej rozumiemy, po co tu przyszliśmy i co mamy przekazać innym ze swojego doświadczenia?Nasza droga okazuje się zarówno penetracją tego, co w nas głęboko ukryte i potrzebuje transformacji, jak wspinaczką wysokogórską, aby stamtąd zobaczyć Niebo, polerując diament, którym jesteśmy.

Świadome, prowadzące do odnowy moralnej życie, nieustanna edukacja – uczenie i samowychowanie do zdrowia i dobrostanu – pozwalają na rozwój pełnego potencjału człowieka, a dzięki temu osiągnięcie spełnienia.

Serdecznie zapraszamy.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.