UFO nad Warszawą

Red. Piotr Cielebiaś o bliskich spotkaniach w stolicy (07.11.2018, KGNŚ, Warszawa)

Czy w tętniącym życiem, pełnym kamer blisko dwumilionowym mieście, które nigdy nie zasypia, mają miejsce obserwacje UFO?

Czy można tu spotkać ludzi twierdzących, że zostali uprowadzeni przez Obcych?

Odpowiedź zaskoczy wielu. Warszawa to gorący punkt na mapie spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Choć wiele przypadków łatwo wyjaśnić, inne pozostają tajemnicą. Stołeczni badacze regularnie otrzymują relacje o dziwnych zjawiskach na niebie. Mało kto jednak wie, że miasto ma długą „ufologiczną historię”, a do pierwszych obserwacji latających dysków – jeśli wierzyć świadkom – doszło tu na długo przed rokiem 1947, uchodzącym za początek „współczesnej ery UFO”. Drugi zapomniany aspekt to słynna „fala” z końca lat 70-tych i początku 80-tych, znana z kilku spektakularnych zdarzeń, w tym legendarnego lądowania ufonautów na Czerniakowie.

O starszych oraz współczesnych zdarzeniach, uprowadzeniach oraz zdjęciach UFO opowie zastępca Redaktora Naczelnego Nieznanego Świata, Piotr Cielebiaś – doskonale znany naszym Czytelnikom publicysta, a także historyk, autor książki poświęconej obserwacjom UFO nad Polską, która została wydana w kilku językach. Jego zdaniem podejście do tej zagadki z historycznego punktu widzenia, pozwala na obiektywną ocenę fenomenu latających talerzy. Z drugiej strony 70 lat oficjalnych badań nad UFO, nie doprowadziło do żadnych konkretnych wniosków, zostawiając nas z wieloma pytaniami bez odpowiedzi.

Czy naprawdę odwiedzają nas astronauci z innych planet? Czy władze i wojsko wiedzą o tym coś więcej? Dlaczego uczeni nie traktują relacji o UFO jako dowodów na kontakt z Obcymi? I czemu przed laty obiekty te były tak bardzo zainteresowane Warszawą? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas środowego spotkania.

Zapraszamy.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.