Bartosz Jemioła (VIDEO)

Antybiotyki ziołowe. Naturalna alternatywa dla lekoopornych bakterii. - 19.02.2019, KGNŚ, Warszawa

Nasz gość opowie o najnowszej książce Wydawnictwa Biały Wiatr Antybiotyki ziołowe. Naturalna alternatywa dla lekoopornych bakterii.
 
- Gdybym sam był zagrożony śmiercią z powodu choroby opornej na antybiotyki – zioła przedstawione w książce są tymi, które absolutnie bym zastosował. Bez wahania. (Stephen Harrod Buhner)

Odkrycie antybiotyków na początku XX wieku wydawało się absolutnym triumfem medycyny. I rzeczywiście tak było. Wiele chorób, które wcześniej dziesiątkowały ludzkość zostało praktycznie wyeliminowanych lub ograniczonych do tego stopnia, że przestały zagrażać życiu.

Niestety nieodpowiedzialne praktyki polegające na nadużywaniu antybiotyków w medycynie czy hodowli zwierząt, doprowadziły do wykształcenia wielu szczepów lekoopornych bakterii. Te patogeny zagrażają dziś każdemu z nas, nie tylko dzieciom, czy ciężko chorym pacjentom.

Możemy prowadzić zdrowy styl życia, dobrze się odżywiać, brać suplementy… ale w konfrontacji z superbakteriami mamy niewielkie szanse.

Czy zatem pozostał nam jakiś oręż, który ma szansę zastąpić antybiotyki? Tym bardziej, że praktycznie nie prowadzi się żadnych badań nad nowymi tego typu farmaceutykami. Okazuje się, że miliony lat ewolucji, uczyniło z niektórych roślin naszych niezwykłych sprzymierzeńców w konfrontacji z bakteriami i innymi mikrobami. Z infekcjami lekoopornymi nie poradzi sobie nalewka z czosnku, syrop z cebuli, ekstrakt z pestek grejpfruta czy  olejek z oregano. Tu jest potrzebny dużo grubszy kaliber!

Istnieją niezbyt znane w Polsce super-rośliny, które wykształciły niezwykłe mechanizmy obronne przeciwko różnym lekoopornym patogenom. To one są w stanie uratować nas i naszych bliskich, kiedy wszystko inne zawiedzie.

Oto książka, opisująca tych super-bohaterów. Oto wykład, który Wam ją przybliży!

Bartosz Jemioła -  absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Farmaceuta zafascynowany właściwościami ziół i medycyną naturalną. Od dzieciństwa pogłębia swoją wiedzę o roślinach i naturalnych metodach leczenia. Dzieli się nią jako nauczyciel farmakognozji na kierunku Technik Farmaceutyczny w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie oraz na kanale YouTube i podczas autorskich, praktycznych warsztatów tematycznych. Autor książki Terenowa apteczka ziołowa. Sztuczki survivalowe.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.