ŻYCIE PO ŻYCIU * DOŚWIADCZENIA Z POGRANICZA ŚMIERCI (NDE) * REINKARNACJA


 

Sny odchodzących

Niekiedy budzą się z płaczem, dogłębnie poruszeni tym, co przed chwilą zobaczyli - mówi o snach swoich pacjentów dr Christopher Kerr z hospicjum w Buffalo. Ich analiza może pomóc w odpowiedzi na wiele pytań związanych z doświadczeniami z pogranicza śmierci, stanowiącymi dla neurologów wielkie wyzwanie.

Czytaj więcej...

Syndrom gasnącej świecy

Zdarza się, że osoby w terminalnym stadium choroby doznają nagłej, nieoczekiwanej poprawy stanu zdrowia. To cudowne polepszenie, nazywane syndromem gasnącej świecy, nie wróży niczego dobrego i stanowi sygnał zbliżającej się śmierci.

Czytaj więcej...

Belgowie zbadali stadia śmierci klinicznej

Nastały czasy, gdy różne aspekty doświadczeń z pogranicza śmierci (ang. near-death experiences, NDE) stały się przedmiotem żywego zainteresowania środowiska medycznego. Ostatnio zajęli się nimi uczeni z uniwersytetu i szpitala klinicznego w belgijskim Liège, próbując odpowiedzieć na pytanie, czy doznania osób, które na chwilę znalazły się po tamtej stronie, zawierają w sobie jakiś określony schemat i czy istnieją przystanki, na których zatrzymuje się dusza opuszczająca ciało.

Czytaj więcej...

Japońskie badania nad wizjami z łoża śmierci

W październiku 2016 r. zespół złożony z japońskich naukowców i lekarzy (w tym specjalistów od medycyny paliatywnej) opublikował w piśmie Journal of Pain and Symptom Management wyniki badań nad wizjami umierających ludzi. Zjawisko to, w Japonii zwane omukae, dotyczy scen rozgrywających się przed oczyma konających, którzy do końca zachowali świadomość.

Czytaj więcej...

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.