Nieznany Świat 11/2018 (335)


W NUMERZE 11/2018

ZAPĘTLENIE
W listopadowych numerach NŚ - co stanowi świadomy zamysł redakcji - tradycyjnie dominują wątki duchowo-egzystencjonalne oraz publikacje penetrujące to, co „po tamtej stronie”, przy czym język, przy pomocy którego wszyscy próbujemy zgłębić tajemnicę bytu, często okazuje się niejednoznaczny i pogmatwany - pisze Redaktor Naczelny. 

Dostępne również wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

WĘDRÓWKA DO AKASZY
Biorąc pod uwagę wszystkie dowody, w jakich posiadanie do tej pory weszliśmy, uważam, że możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że śmierć nie kończy naszej egzystencji. Podczas gdy nasze ciała są śmiertelne, ludzki umysł - tak jak cała świadomość Kosmosu - najprawdopodobniej trwa w nieskończoność - mówi w fascynującej rozmowie z naszymi dziennikarzami prof. Ervin Laszlo - wybitny węgierski filozof, specjalista od teorii systemów i zwolennik teorii kwantowej świadomości.

* * * * *

Kronika Akaszy
• Śmierć kliniczna kontra psychodeliki • Dokument o Ranczu Skinwalkera • Wspomnienie Michaela Persingera • Shenmu - chińska piramida oczu • Zwierzęta kontra śmierć.

 * * * * *

Skąd wzięliśmy wiedzę o duszy?
Dla wielu dusza to źródło inwencji twórczej, a nawet przebłysk Boga w człowieku. Dla innych jest ona tylko naszym urojeniem i uosobieniem tęsknoty za nieśmiertelnością.

* * * * *

DUSZA I SEKS (CZ. II)
Seksualność powinna być przeżywana z radością i bez poczucia winy. Gdy natomiast jest tłumiona, wcześniej czy później wybucha, eksploduje. Jak każde narzędzie seks może być niszczący, albo twórczy, piękny, duchowy - pisze dr Włodzimierz Borzęcki.

* * * * *

Listy od Mahatmów 
Helena Bławatska, która przebywała przez wiele lat w Tybecie, otrzymała od nich wiedzę okultystyczną, a później pozostawała z nimi w stałym kontakcie telepatycznym. Wielokrotnie stwierdzała, że Mistrzowie pojawiali się przed nią w ciele astralnym.

* * * * *

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

Dotknięcie Nieznanego
- czyli stała rubryka, w której drukujemy relacje Czytelników o ich zetknięciach z Nieznanym. W tym numerze: • Kobieta w żakiecie, owca i czarny chłopczyk,  Umieranie współdzielone, biały sznur i przychodzący zmarli, • Mieszkanie, • Wujek Genuch, • Pusty cmentarz pełen ludzi.

* * * * *

Fenomen Indian Yanomami
Ta unikatowa w skali świata enklawa ludzi z lasu deszczowego, charakteryzuje się bezprecedensowo niskim ciśnieniem tętniczym. Stwierdzono, że średnie ciśnienie skurczowe wynosi u nich 95,4 mm/Hg, a rozkurczowe 61,4 mm/Hg. Jaka jest tego przyczyna?

 * * * * *

PARYSKIE KRÓLESTWO ZMARŁYCH
Paryż i katakumby. Dwa miasta. Pierwsze zamieszkuje 12 milionów ludzi, drugie - o połowę mniej. Wielu odwiedzających mówi o dziwnych odczuciach, jakie towarzyszyły im w królestwie kości. Policji znane są przypadki kilkudniowego błąkania się po podziemnym labiryncie...

* * * * *

ILE JEST WSZECHŚWIATÓW?
Koncepcję wszechświatów, w których istnieją inne prawa fizyki lansuje m.in. kosmolog prof. Alexander Vilenkin. W niektórych mogły ukształtować się egzotyczne z naszego punktu widzenia stałe fizyczne albo doszło do zakrzywienia (zwinięcia) wymiarów do rozmiarów subatomowych.

* * * * *

Protokół Berksona
Dr Burt Berkson opracował schemat leczenia marskości wątroby, który bazuje na słynnej potrójnej terapii. Ku zdumieniu jego przełożonych, skazani na śmierć pacjenci, powracali do zdrowia.

* * * * 

Ostatnia deska ratunku
Anna Olszewska - mistrz bioenergoterapii i radiestezji, uchodzi za jednego z najlepszych fachowców. Jak wyjaśnia, w jej działalności nie ma magii ani cudów. Istotą bioenergoterapii jest uzupełnianie ubytków energii w osłabionym organizmie. Healerka dodaje też, że Polacy zmagają się z prawdziwą plagą chorób nerek. Problem z nimi okazuje się mieć 6 na 10 odwiedzających ją pacjentów.

* * * * * 

Jak uporać się ze zgagą
Może być wywołana złą dietą, napięciem nerwowym albo lekami na nadciśnienie. Jeżeli zgaga pojawia się sporadycznie, można zwalczyć ją domowymi sposobami przy pomocy soków lub naparów. Jej przewlekła forma może jednak być oznaką poważnych chorób układu pokarmowego lub serca.

* * * * 

ASTROLOGIA A ŚMIERĆ KLINICZNA
Rozpatrywana w kontekście ponownych narodzin, stanowi wydarzenie wyjątkowe i unikalne. Dusza głęboko się zmienia, przechodzi metamorfozę i powraca do ciała, aby realizować się dalej - mówi Piotr Gibaszewski w rozmowie z Adą Edelman.

 * * * * 

Dylematy w cieniu gwiazd
Czy życiem rządzi przypadek czy przeznaczenie? Astrologowie postrzegają nasze życie jako spektakl nie do końca przez nas wyreżyserowany, w którym mamy do odegrania określoną rolę - wyjaśnia dr Piotr Piotrowski.

 

PONADTO:

ZAPROGRAMOWANA PRZESZŁOŚĆ? CZ. II
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy do Redakcji
DUCHY I WIDMA - CENA SŁAWY?
WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Cienie
KONWENCJA MENTALNA: Kundel bury
GWIEZDNE WOJNY, UFO I ZDJĘCIA KSIĘŻYCA
OZON: TAK CZY NIE?
L
EKTURY NŚ:  Moje trzecie życie, Duchy kresów wschodnich, Tajemniczy czarny kot, Mózg odporny na stres, Wielkość wewnętrzna.
FILMOTEKA NŚ: Wersja ostateczna
RAPORT Z BEZDROŻY: Tłumacząc sobie
HOROSKOP NA LISTOPAD

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.