Nieznany Świat 9/2018 (333)


W NUMERZE 9/2018

 

ROZMYŚLANIA NAD ZSZYWKAMI
Czy w dobie coraz większej, wręcz lawinowej ekspansji mediów elektronicznych prasa drukowana ma szansę przetrwać? - pyta Redaktor Naczelny

Dostępne również wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

SYSTEM PSI-OSTRZEGANIA
Czy dzięki postrzeganiu pozazmysłowemu można przewidzieć kataklizmy lub wypadki pociągające za sobą dziesiątki ofiar? Istnieje wiele relacji o ludziach, którzy odebrali tą drogą przekazy zapowiadające takie wydarzenia jak ataki z 11 września, wielkie tsunami z 2004 r. czy katastrofa smoleńska.

Czytaj fragment...

* * * * *

Kronika Akaszy
• Sekretne brytyjskie akta o UFO odtajnione • Opętania demoniczne to fakt - twierdzi znany psychiatra • Uczeni kontra... istoty z innych wymiarów • Młot na sepsę • 120-metrowy grobowiec z Pomorza.

 * * * * *

BIURO SPRAW NIEZWYKŁYCH WALTERA VON LUCADOU
Ten niemiecki fizyk i psycholog otworzył w 1989 r. we Fryburgu funkcjonującą do dziś Poradnię Parapsychologiczną. Jej celem jest edukowanie ludzi o naturze zjawisk anomalnych i pomaganie tym, którzy mają z nimi problem.

* * * * *

WYZWOLENIE Z MATRIKSA
Druga część wywiadu z Davidem Icke'm, w której mówi on m.in. o poprawności politycznej, jaką porównuje do raka toczącego społeczeństwa, prawdziwym Bogu, fake newsach, walce Big Pharmy z medycyną alternatywną oraz zachowaniu autonomii myślenia w świecie rządzonym przez fałsz i niewidzialną rękę.

Czytaj fragment...

* * * * *

CZY TO BYŁY WZIĘCIA?
Prześladowało mnie przez wiele lat dziwne wspomnienie. Jestem w piwnicy, ze mną małe dzieci. Czuję strach i zagrożenie. Przed 10 laty poprosiłam znajomego, by przywołać to zdarzenie w regresji hipnotycznej - pisze nasza Czytelniczka Anna Goździk. To co odkryła, zmieniło jej życie.

* * * * *

Filmowa klątwa
W roku 1956 reżyser Dick Powell nakręcił film pt. Zdobywca, do dziś uznawany za przeklęty. Dlaczego? - pyta Piotr Derentowicz.

* * * * *

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

Dotknięcie Nieznanego
- czyli stała rubryka, w której drukujemy relacje Czytelników o ich zetknięciach z Nieznanym. W tym numerze: • Śmierć kliniczna, kamienny most i uszkodzone łódki • Zakrzywienie czasoprzestrzeni • Sen o ulicy spokojnej • Projektor i wahadełko • Lekcja kwantowa na loterii fantowej.

* * * * *

° CZY OBCY PODBIJĄ ZIEMIĘ? 
Jak interpretować bliskie spotkania z UFO i ich pasażerami przez pryzmat wiary i Pisma Świętego? I dlaczego Obcy w swoich przekazach tak często odnoszą się do Czasów Ostatecznych? - pyta Mariusz Malec.

 * * * * *

° W PUŁAPCE PARALAKSY
Przekonanie, że Obcy nie mogą zachować się nieprzyjaźnie wobec mieszkańców Ziemi wydaje się szlachetne, ale niestety ma niewiele wspólnego z rzeczywistością - odpowiada na tezy przedstawione przez Mariusza Malca red. Marek Rymuszko.

* * * * *

° KOSMICI NIE SĄ DRUGIMI LUDŹMI
Einsteinowi przypisuje się powiedzenie, że najlepszym dowodem istnienia inteligencji pozaziemskich jest to, że się z nami nie kontaktują. W tej gorzkiej sentencji tkwi sporo racji. Bo czy bardziej rozwinięte i świadome istoty będą rozmawiać jak równy z równym z Homo sapiens, który gotowy jest oddawać im cześć
- pisze Piotr Cielebiaś.

Czytaj fragment...

* * * * *

UFO: Fenomen błyskawicznej zmiany barw
Niczym kameleon, NOL-e są według relacji świadków zdolne do nagłej zmiany barw. To jeden z najbardziej zagadkowych, a jednocześnie zaskakujących przejawów aktywności tych obiektów, o którym wspomina się stosunkowo rzadko.

* * * * 

Odkryć tajemnice Układu Słonecznego (i nie tylko)
Sukcesy misji Cassini, New Horizons oraz Juno rozbudziły nadzieje na dalsze spektakularne odkrycia astronomiczne. Czego możemy spodziewać się w odniesieniu do sond bezzałogowych w najbliższych latach?

* * * * 

CZY NA PŁASKOWYŻU W GIZIE ISTNIEJE DRUGI SFINKS?
Podążając na południe i wschód od Piramidy Chefrena, wchodzimy w obszar struktur skalnych, które wyglądają co najmniej dziwnie. Żaden przewodnik nie prowadzi tam turystów, nikt o tym nie mówi, nie wykonuje się żadnych badań. Tymczasem, spoglądając na formację skalną, zadajemy sobie pytanie, czy rzeczywiście Natura mogła samodzielnie stworzyć coś takiego. Coś, co do złudzenia przypomina Sfinksa... - pyta Andrzej Wójcikiewicz.

* * * * 

W kręgu hipnozy: Szaman XXI wieku
Zainteresowania parapsychologiczne i talent do jasnowidzenia wyniósł z domu. Dziś, m.in. dzięki sesjom hipnozy Antoni Kallas skutecznie pomaga ludziom w pokonywaniu traum i powrocie do normalnego życia.

* * * * 

Sterowanie mózgiem: niesamowite efekty lecznicze
Komórki nerwowe stanowią skomplikowany układ bioelektryczny. Przekazywanie informacji pomiędzy setkami miliardów neuronów powoduje, że myślimy i posiadamy świadomość własnego ja.

* * * * 

Lekceważone zagrożenie
W jamie ustnej człowieka żyje aż 50 mld bakterii zaliczanych do 300 różnych gatunków. Większość z nich nie jest szkodliwa, lecz te, które przebywają w zepsutych zębach są niezwykle groźne...

* * * * 

Dawcy i biorcy w horoskopie 
By zapewnić sobie sukces, należy wybrać odpowiedni moment rozpoczęcia planowanego przedsięwzięcia, a także najdoskonalszy z możliwych układów planet tworzących tzw. horoskop elekcyjny. Jest w tym trochę magii, tajemnicy, ale też matematyki.

 

PONADTO:

WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Mali altruiści
10 ROSYJSKICH ZAGADEK: Od megalitów z Pidan po Płytę czandarską
HELENA BŁAWATSKA: Zrehabilitowana

K
KONWENCJA MENTALNA: Alternatywa?
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy do Redakcji
DOROTA ATMADJIAN - Pięć żywiołów
L
EKTURY NŚ: Kwantowa świadomość w konwencjonalnej nauce, Niewyjaśnione dolegliwości..., Fake news i inne fałszerstwa..., Wprowadzenie w Antropozofię
FILMOTEKA NŚ: Cudowny chłopak
RAPORT Z BEZDROŻY: Miejsce
HOROSKOP NA WRZESIEŃ

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.